Maminka Květa z Plzně

„Teď mě nejvíc trápí, že nemám peníze ani na potraviny“

Květě je 44 let a má dvě dcery – Denisku (7 let) a Vanesku (5 let). Na děti je sama téměř rok. Od partnera Květa odešla po osmnácti letech.
„Dlouho nám nešlo mít děti, podstoupila jsem několik umělých oplodnění, ale nedařilo se. Když mi bylo 37, zjistila jsem, že čekám Denisku,v 39 jsem pak rodila Vanesku. Po narození první dcery se vztah s otcem mých dětí začal měnit. Vadilo mu, že děti brečí a čím byly holčičky větší, tím víc tatínka obtěžovaly. Když jsem od něj pak před dětmi dostala pár facek, odešla jsem.“
V té době Květě nejvíc pomohla kamarádka, která jí u sebe i s dětmi nechala bydlet.

Květa je momentálně bez práce a každý den bojuje s penězi. „Když jsem žila s partnerem, pracovala jsem jako vedoucí dvou obchodů na 10 hodin denně, tuto práci jsem musela ukončit, když jsem zůstala s dětmi sama, protože bych ji nezvládla skloubit s péčí o děti.“ Nyní tedy žije z podpory v nezaměstnanosti, k tomu dostává přídavky na děti, příspěvek na bydlení a alimenty. „Když zaplatím podnájem a všechny poplatky, nezbývá mi téměř nic.“

Květa navíc dluží poměrně velké peníze své sestře, snaží se je pravidelně splácet, ale ani to se jí teď nedaří: „Sestře dlužím jednu splátku“.

My Květě fandíme!

Pro maminku Květu sháníme:

  1. Potraviny (trvanlivé potraviny, sladkosti pro děti)
  2. Drogerie (prostředky na praní a na nádobí, sprchové gely, šampony, zubní dětská pasta a kartáčky, houbičky na nádobí apod.)
  3. Rodinný výlet (např. do aquaparku)
  4. Úhrada obědů ve škole pro Denisku a Vanesku
  5. Saxofon pro Denisku (doteď hraje na flétnu, ráda by přešla na Saxofon, Květa si ho ale nemůže dovolit koupit)

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!