Maminka Kateřina z Brna

„Vždy jsem se snažila vše zvládat, ale jak holky rostou, je to čím dál těžší. Stále víc a víc výdajů. Stydím se o pomoc požádat, ale už nevím, co dál.“

Kateřina se zúčastnila projektu Fandi mámám v lednu 2019, tehdy jí bylo 40 let. Má dvě dcery – Anetu, tehdy 16 letou a Denisu, které v té době bylo 9 let. Obě děti má s jedním mužem, za kterého byla vdaná čtrnáct let. V roce 2019 už ale byli čtyři roky rozvedení.

Otce svých dětí potkala Kateřina v práci. “Byla to velká láska a po půl roce jsme se vzali. První dcera se nám narodila ale až dva roky po svatbě. Po sedmi letech jsem od něj chtěla odejít, ale nakonec jsme to ještě zkusili. Navíc jsem znovu otěhotněla,” vypráví podrobnosti o svém manželství Kateřina. Po čtyřech letech se ale přeci jenom rozhodla pro definitivní konec vztahu: „Problém byl, že mému muži se moc nechtělo pracovat. Vyrůstal v dětském domově a byl zvyklý mít vše zadarmo. Bral si půjčky a nevracel. Víc a víc jsme se topili v dluzích. Takhle už jsem žít nechtěla.”

Původně bydlela Kateřina s mužem a dětmi v rodinném domku, který odkoupila od rodičů. Jenže přišly další problémy a teď je v podnájmu v obecním bytě. “Museli jsme rodiče vyplatit a domek ještě upravit. Vzali jsme si na to půjčky. Jenomže pak jsme spláceli půjčku půjčkou, zamotali jsme se do toho tak, že nebyla cesta zpět.” Kvůli dluhům požádala Kateřina o oddlužení, které jí bylo schváleno. Teď však musí vyjít jen s životním minimem.

Kateřina pracuje jako dělnice v truhlářské výrobě: “Musím pracovat jen na ranní směnu, aby tu holky nebyly pořád samy. A taky se jim chci po odpolednech aspoň trochu věnovat.“
K platu pobírá Kateřina ještě přídavky na děti a příspěvek na bydlení. Výživné otec dětí platí nepravidelně. “Bydlí daleko, o dcery se nestará, nepomáhá mi s ničím. S financemi vycházím jen tak tak. Občas mi pomáhá mamka, hlavně s nákupem jídla.”

My Katce fandíme! 

Pro maminku Katku jsme sehnali:

• Zimní boty a oblečení pro dcery (boty vel.37 a 39, ,oblečení S/M, 36/38, M)
• Zimní bundu pro Kateřinu – vel.41 nebo L
• Trvanlivé potraviny
• Hračku Kena (od Barbie) – pro Denisu
• Drogerie – prací prášky, sprchové gely, šampóny…

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!