Maminka Jitka z Týnce nad Sázavou

“Všechno začalo v březnu, kdy přišel první lockdown“

Jitce je 37 let, má syna Tomáše (13) a dceru Sabrinu (7). Jitka je s dětmi sama, i když tomu vždy tak nebylo. Děti mají jednoho otce, se kterým Jitka žila, do rodného listu ho ovšem zapsat nenechala: “Takhle jsem se rozhodla. Vždy pro děti něco koupil – třeba věci nebo jídlo. Momentálně ale také nic nemá a ani s ním teď nejsem v kontaktu.” Jitka nějakou dobu nebyla na vše sama, měla dlouhodobý vztah: “Byla jsem s přítelem šest let. Jenže nedávno jsme se rozešli. Už jsme si nerozuměli.” Na alimenty Jitka tedy nemá nárok a bývalý přítel nemá důvod ji a děti finančně podporovat.

Hrozí odpojení elektřiny

“Všechno začalo v březnu, kdy přišel první lockdown. Pracovala jsem pouze brigádně, a tak jsem byla první ze zaměstnanců, kteří přišli o práci.” Jitka bydlí v podnájmu a poté, co přišla o příjem z brigády, začala mít problémy s platbami za nájem i energie. “Prosila jsem o odpuštění záloh. Byly mi ale jen odsunuty, takže teď už mám dluh sedm tisíc korun. Hrozí mi odpojení elektřiny. Už nevím, co mám dělat.”

Jitka je momentálně doma s dětmi. Brigády nejsou, protože je vše zavřené, i když by ráda nastoupila na jakoukoliv pracovní pozici, jen aby zvýšila své finanční příjmy a zaopatřila děti. Po zaplacení nejnutnějších výdajů jí sotva zbývá na jídlo: “Oblečení moc nemáme, děti nosí věci po sobě.”

Sabrinka ráda zpívá, Tom miluje sladkosti a hry
Dcera Sabrina má v sobě kreativního ducha, ráda kouká na videa, kde se vyrábí z látek a ráda zpívá. Tom je zase klasický kluk, kterého fascinují počítačové hry a má rád sladkosti.

My Jitce fandíme!

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!