Maminka Dominika z Karlových Varů

„Zdravotní problémy a Covid-19 mi udělaly čáru přes rozpočet.“

Dominičin příběh jsme v projektu zveřejnili v listopadu 2020.

Příběh, se kterým Dominika vstoupila do projektu Fandi mámám

Dominika má syna Lukáška ve výhradní péči. Otce Lukáška opustila, když mu byly dva týdny. Dominika k tomu dodává: „Problémy bohužel byly už když jsem byla těhotná. Myslela jsem si ale, že se to po porodu změní. Bohužel nezměnilo. Přítel nás vyměnil za svobodu, nebyl schopný se o nás postarat a ani s jeho rodinou se nedalo vyjít, proto jsem raději odešla. Přesto jsem pořád doufala. Prosila jsem přítele, aby se odstěhoval za mnou a synem, ale nakonec zvolil rodiče.“

Vážné finanční problémy
Dominika se snažila postavit na vlastní nohy. Už když byl Lukáškovi jeden rok, dala ho do jeslí a šla do práce, aby se o sebe a syna postarala. Všechno zvládala, jenže pak přišly zdravotní problémy, operace a do toho všeho COVID- 19. „Zůstala jsem bez práce, a kvůli covidu teď ani nemohu práci najít, protože není. Nezvládám všechno poplatit. Všechny úspory jsou pryč. Začínám mít vážné finanční problémy.“ Dominika je momentálně na nemocenské. Další peníze má díky rodičovské a alimentům. Z toho musí platit nájem, který tvoří polovinu příjmů, výdaje na energie, půjčku (za ex-přítele), jídlo a další poplatky za telefon, internet a televizi.

Práce není
Dominika by ráda nastoupila do práce. Má ovšem problém ji sehnat, jak sama říká: “Dělala bych cokoli na ranní směnu. Po dohodě bych chodila občas i o víkendech. Práce ale není.”

Obava z Vánoc – nejsou peníze na dárky
Momentálně se Dominika potýká s tím, že když poplatí všechny výdaje, nezbývá jí na jídlo, drogerii, oblečení ani na služby, jako je třeba kadeřník. Teď se navíc obává Vánoc: „Blíží se Vánoce a já nebudu mít ani na dárek pro syna. Chtěla bych mu dát nějakou hračku.“

My Dominice fandíme!

Tento příběh byl sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Pro maminku Dominiku jsme sehnali:

  • Trvanlivé potraviny
  • Oblečení pro syna
  • Drogerii
  • Komodu
  • Rozkládací pohovku

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!