Maminka Denisa z Prahy

„Otec dětí měl souběžně další rodinu.“

Denisa (32 let) je sama se svými 4 dětmi – Khalidem (14 let), Charlottou Sofií (10 let), Latifhou Ellou (6 let) a Marilyn Ramyou (2 roky). Dvě nejstarší děti mají stejného otce: “Bylo mi sedmnáct let a na diskotéce jsem poznala budoucího přítele. Nejdříve jsme se jen kamarádili, asi po čtyřech měsících jsme spolu začali chodit. Zkoušeli jsme spolu i žít, ale v průběhu vztahu jsem zjistila, že není vše takové, jak tvrdil. Lhal mi o věku a v době, kdy už jsem byla v 5. měsíci těhotenství, jsem zjistila, že má ženu a tři děti. I přes to všechno jsem věřila a doufala, že se změní. Když byl synovi 1 rok, přítel řekl, že jde do práce a přitom už měl koupenou letenku do Egypta za svou rodinou. Po čase se vrátil, sliboval, že už nikdy neodejde a že jel ukončit vztah se svou ženou. Já mu uvěřila a otěhotněla s dcerou Charlottou. Později, kdy už jsem uvěřila, že bude vše dobré, jsem našla fotky jeho ženy a dětí. Jedno dítě bylo ve věku naší dcery, takže mi došlo, že vztah neukončil a má další dítě. Tehdy jsem se definitivně rozhodla, že náš vztah nemá smysl a odešla jsem od něj. S přestávkami tento vztah trval zhruba čtyři roky.”

V partnerech jsem se zklamala
Vztah s otcem dcery Latifhy byl pro Denisu jedno velké zklamání: ”Je to gambler a není s ním možné společné soužití”.
Svého posledního partnera a otce nejmladší dcery poznala Denisa přes kamarádku: “Zdál se mi hodný, vše bylo v pořádku do doby, než na mě začal extrémně žárlit. Byl mnou doslova posedlý, nemohla jsem nic. Neustále mi vyčítal předchozí vztah a se žárlivostí to šlo do extrému, až přerostlo v agresivitu. Byli jsme spolu necelý rok, otěhotněla jsem i přes to, že jsem brala antikoncepci.”

Děti jsou často nemocné, je těžké najít práci
Denisa se i přes všechny těžkosti vrátila ke studiu: “Momentálně si dálkově dodělávám školu v oboru cestovní ruch s maturitou a ráda bych si našla práci. Tři nejstarší děti jsou školou povinné a nejmladší dcera navštěvuje jesle, ale kvůli častým nemocem dětí a také covidové situaci mě nechtějí nikde zaměstnat.”
Denisa momentálně pobírá rodičovský příspěvek, příspěvek na bydlení, přídavky na dítě a alimenty. V souvislosti se stěhováním se dostala do finanční tísně: “Z původního městského bytu jsme se museli přestěhovat do jiného, vzhledem k tomu, že se tam vyskytovala vlhkost a plísně a dcera trpí respiračním onemocněním, nemohli jsme v bytě zůstat. Nový byt je větší a tím pádem dražší, do toho se přidaly další výdaje, musela jsem koupit lednici, zaplatit zdravotní pobyt dětí v lázních a už nejsem schopna vše finančně zvládnout.”
Denisiným velkým přáním je vyrazit s dětmi někam na výlet nebo na pobyt s celou rodinou.

My Denise fandíme!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!