Maminka Denisa z Ostravy

“Velmi mě trápí, že děti nemají úplnou rodinu.”

Denise je 44 let, má tři děti – Martinu (17 let), Michaela (13 let) a Matěje (8 let).
Samoživitelkou je od narození posledního syna, tedy osm let. První dvě děti mají jiného otce, nejmladšího syna Matěje má Denisa z druhého vztahu. Ani jeden vztah Denise bohužel nevydržel: “S prvním tatínkem dětí byl začátek hezký, romantický, paradoxně do doby, než se narodily děti. Jeho vztah k alkoholu byl větší a větší a zapříčinil z velké míry náš rozchod. Odešla jsem zpátky k mým rodičům do bytu. Otec třetího dítěte, syna Matěje, si velmi přál rodinný život, nakonec to bylo úplné fiasko. Těsně před porodem syna začal v noci chodit za ženskými. Jak mi bylo strašně, to snad nemusím ani psát… Bylo to trpké období v mém životě, a hlavně v životě dětí. Skoro jsme skončili v azylovém domě. Nyní bydlím s dětmi v podnájemním bytě.”

Nejvíc teď Denisu trápí finanční potíže, do kterých se dostala v posledních měsících: “Vyčerpala jsem už všechny naspořené finanční prostředky. Od poloviny prosince jsem skončila na nemocenské kvůli totálnímu vyčerpání organismu, k čemuž mi výrazně přispěla borelióza. Před nemocenskou jsem pracovala ve velké firmě na back office. Starala jsem se o závoz a svoz věcí k zákazníkům. Komunikovala jsem s obchodními partnery, zajišťovala opravy, fakturace atd. Pracovní místo jsem měla na dobu určitou, mělo mně být prodlouženo, ale pak jsem nastoupila na nemocenskou a následně přišel koronavirus a v práci došlo k reorganizaci, a tak se po skončení nemocenské již do práce vrátit nemohu. Kdy mi nemocenská skončí zatím nevím, jsou přede mnou ještě různé testy.”
Aktuálně tak musí Denisa rodinu uživit z nemocenské a z alimentů, které jsou poměrně nízké. Navíc postupně splácí dluh patnáct tisíc korun, který musela dát za opravu auta.
Na alimenty spoléhat nemůže, ne vždy jí dorazí částka, kterou soud stanovil: “ Otec Matěje platí alimenty sporadicky. Mám kvůli tomu podanou žádost u soudu, jenomže stání bylo kvůli nynější situaci odsunuto na červen. O svého syna vůbec nejeví zájem, ani nikdy nepřispěl na žádný svátek. Matýsek ho nezná. Moc ho trápí ho, že nemá tatínka. Přitom miminko si jeho otec moc přál a k dítěti mě přemlouval. Starší děti za svým tatínkem jezdí, také za babičkou a dědou, kteří bydlí ve stejném domečku.”
Denise nejvíc pomohli a pomáhají rodiče a také lidé, od kterých by to sama, jak říká, nečekala. Moc si jejich pomoci váží: “Moji rodiče pomáhají, jak se dá, ale už také musím pomáhat já jim. Vypomáháme si navzájem. Velmi mě ale trápí, že děti nemají úplnou rodinu, zasloužily by si to všechny děti.”

My Denise fandíme! 

Pro maminku Denisu jsme sehnali:

• Matraci do postele pro kluky
• Školní batoh s penálem pro Míšu
• Nákup do domácnosti
• Výlet nebo zážitek pro celou rodinu
• Kadeřnické služby

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!