Maminka Denisa z Loun

„Občas jsem dostala i facku.”

Denisa (25 let) zůstala sama ještě před narozením dcerky Valentýnky (3 roky).
“Ve vztahu s otcem dcery jsem byla asi rok, když jsem zjistila, že jsem těhotná. Partner dítě nechtěl, necítil se ještě připravený a posílal mě na potrat, jinak se mnou prý nezůstane. To jsem ale neudělala, a tak jsem zůstala sama ještě před porodem. Celkově bych náš vztah popsala jako katastrofální. Nechoval se ke mně hezky, společně jsme skoro nikam nechodili, on byl stále někde pryč a nechodil ani do práce. Já se starala o domácnost, pracovala. Teď jsem ráda, že jsem s ním nezůstala, pravděpodobně bych na tom byla ještě hůř než teď, protože jsem občas dostala i facku…,” popisuje Denisa podrobně svůj vztah s otcem dcery.
Otec Valentýnky o dceru podle Denisy zájem nejeví. Nevídá ji, ale platí alespoň alimenty.

Kvůli covidu přišla o přivýdělek

Finanční problémy Denise nastaly v souvislostí s pandemií koronaviru: “Kvůli covidu zkrachovala restaurace, ve které jsem měla zajištěnou brigádu v kuchyni, a tím pádem jsem přišla o přivýdělek. Zároveň mi v září skončil rodičovský příspěvek na dceru, takže jsem se dostala do finanční tísně. Stále se snažím najít si nějakou brigádu, abych ji skloubila s péčí o dceru, která ještě nechodí do školky. Na úřadu práce mi sdělili, že nemám nárok na dávku v hmotné nouzi. Momentálně řeším stěhování do menšího bytu, abych měla menší nájemné, na kterém nutně potřebuji ušetřit. Aktuálně mám největší problém s nedostatkem jídla, drogerie a oblečení.”

My Denise fandíme!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!