Maminka Denisa z Českých Budějovic

„Jsem psychicky opravdu vyčerpaná, žádám o pomoc, kde mohu.”

Denisa vstoupila do projektu Fandi mámám v lednu 2019. V péči měla pouze dceru Kateřinku, které v tu chvíli byly 4 měsíce.

Denisin příběh, který jsme v projektu publikovali
Denisa je maminkou dvou dětí – Radimka (6 let) a Kateřiny (4 měsíce). V péči má však jen dcerku, o syna se stará jeho otec, Denisa si ho bere každý druhý víkend. Život se s Denisou nemazlil, problémy u ní začaly v dospívání, když ve třinácti letech propadla drogám. „Dostala jsem se do výchovného zařízení, kde jsem byla do šestnácti let, ale pak jsem opět propadla drogové závislosti. V sedmnácti jsem otěhotněla. Že jsem těhotná, jsem zjistila až v šestém měsíci. Nežila jsem v podmínkách, které by vyhovovaly malému dítěti. Když byl Radimkovi jeden měsíc, byl mi odebrán z péče,“ vypráví s upřímností Denisa.
Denisa se však rozhodla bojovat a znovu nastoupila na léčení. Když byly Radimovi tři roky, měla ho v péči ona, protože jeho otec byl ve vězení. V té době chodila i na brigády, aby vše zvládala. S péčí o syna jí pomáhala její máma. Už se zdálo, že se Denisa ve svém životě zorientovala a vše se obrací k lepšímu. Jenže pak ji velmi zasáhla smrt její tety, se kterou si byla velmi blízká. „Časem jsem se k drogám vrátila a o vše, co jsem vybudovala, jsem postupem času přišla,” přiznává.
Impuls pro další chuť do života přišel s Denisiným druhým těhotenstvím: „Otěhotněla jsem s klukem, který nechtěl vážný vztah ani dítě, ale já jsem cítila, že sahám po drogách jen ze zoufalství a rozhodla jsem se dceru si nechat a znovu začít žít. Má teta pro mě hodně znamenala a dcera se jmenuje po ní. Ke konci těhotenství jsem nastoupila do jedné komunity pro matky s dětmi a nyní jsem v doléčovacím centru, protože už nechci žít jako jsem žila dřív. Snažím se svůj život znovu začít žít normálně a být dobrou matkou svým dětem.“
V centru může Denisa s dcerkou zůstat do listopadu, pak si musí najít nové bydlení.

Denisa žije z rodičovského příspěvku a přídavku na dítě. Z toho musí zaplatit nájem, výživné na syna a všechny výdaje spojené s živobytím. Pro syna si každý druhý víkend jezdí vlakem, takže dost peněz vydá za jízdenky. Kvůli zdravotním potížím musela přestat kojit, a tak hodně peněz jí stojí i umělé mléko pro malou Kačenku. Ke všemu má dluhy, které není schopná splácet. Nyní se je bude snažit řešit v dluhové poradně.
Výživné na dceru nedostává, protož otce nenechala zapsat do rodného listu. Finančně se jí snaží pomáhat maminka se svým přítelem, jezdí k nim i na víkendy. A nově Denisa chodí každý den na hodinu uklízet do kavárny, aby si alespoň trochu přivydělala.

My Denise fandíme! 

Pro maminku Denisu jsme sehnali:

• Nutrilon pro Kačenku
• Jednorázové pleny – vel. 3 a vel. 4
• Oblečení pro dceru
• Horské kolo pro Radimka
• Notebook

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!