Maminka Dagmar z Plzně

“Doma jsou zvýšené náklady na hygienu, dezinfekci a hlavně na nízkobakteriální dietu, která se u leukémie musí dodržovat.”

Dáše v projektu bylo 46 let, jejím dvěma dětem – Sofii Elise (8 let) a Matyáškovi (6 let). Samoživitelkou byla rok a půl. S otcem svých dětí byla ve vztahu téměř deset let, po narození dcery se za něj provdala. Manželství však neklapalo podle Dášiných představ: “Můj manžel se spoléhal jenom na mne, byl totálně nezodpovědný, často střídal zaměstnání. Do práce jsem nakonec nastoupila já, a to v době, kdy byl Matyášovi rok, a to proto, že manžel odmítl chodit do práce a nárok na podporu v nezaměstnanosti neměl. Všechno vyvrcholilo, když na mne vytáhl nůž a chtěl mne před dětmi bodnout. Pak se manžel pokusil o sebevraždu a byl hospitalizován na psychiatrii v Dobřanech. Diagnostikovali mu specifickou poruchu osobnosti. V léčebně se seznámil se ženou, se kterou později navázal vztah a pak se od nás odstěhoval. Po čtyřech měsících se jeho nový vztah rozpadl a mne začalo peklo. Opakovaně návštěvy policie u mne doma, udání na OSPOD, na úřad práce, že pobírám příspěvek na bydlení neoprávněně, různé maily k nám do práce, trestní oznámení a tak dále.“

Ta největší rána Dášu teprve čekala. V říjnu 2018 diagnostikovali lékaři malému Matyášovi leukémii.
„Doma jsou zvýšené náklady na hygienu, dezinfekci a hlavně na nízkobakteriální dietu, která se u leukémie musí dodržovat. Dieta spočívá v tom, že všechny potraviny musí být čerstvé a musí se spotřebovat do 24 hod po otevření, tudíž musím kupovat všechno v co nejmenším balení a to je nejdražší. Otec dětí si požádal předběžným opatřením o svěření Sofie do péče z důvodu, že já musím pečovat o Matyáše v nemocnici. Matyáše navštěvuje sporadicky, Sofii mi nechce dávat ke styku, můžu jí volat jenom když on chce. Rodiče již nemám, tudíž jsem skutečně na všechno sama.”

Dáša pracovala jako mzdová účetní, nyní je kvůli péči o Matyáše doma a musí vyžít z nemocenských dávek a z příspěvku na bydlení. Kromě všech nutných výdajů ještě splácí dluhy.

“Nejvíc mne trápí nemoc syna. Potřebovala bych předělat dětem pokoj, aby měl každý své soukromí a aby vyhovoval zvýšeným hygienickým podmínkám, které musíme kvůli Matýskovi dodržovat.”

My Dagmar fandíme! 

Pro maminku Dášu jsme sehnali:

• Nové postele do dětského pokoje
• Nové matrace do postelí do dětského pokoje
• Sušička prádla
• Drogerie
• Trvanlivé potraviny

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!