Maminka Anna z Chotěšova

„Nejvíc mě trápí, jak dlouho už jsem na vše sama. Je to velmi psychicky a finančně náročné.”

Anna má dvě děti: Marušku (8 let) a malého Patrika (2 roky). Sama je na děti už sedm let: “S prvním partnerem mám Marušku. Velká láska se bohužel proměnila ve velkou nenávist vůči mně. Nebylo to možné vyřešit, musela jsem od partnera odejít, když Marušce ještě nebyl ani rok. Bylo to těžké, ale nutné. Druhé děťátko přišlo nečekaně, a to s mužem, se kterým jsme neměli dlouhodobý vztah. Obě své děti ale moc miluju.”

Anna si musí vystačit s rodičovským příspěvkem, přídavky na děti a s alimenty na jedno dítě: “První otec hradí alimenty pravidelně a Marušku i pravidelně vídá. Druhý otec není uveden v rodném listu, jednou za pár měsíců přijede za Patričkem a něco mu přiveze.”

Situaci navíc Anně komplikuje zdravotní stav mladšího dítěte. Malý Patrik má vrozenou cystu na plicích, a proto nemůže chodit ani do školky: “Patriček vzhledem ke své diagnóze nemůže být očkován a tedy ani přijat do školky.”

Doteď Anně nejvíc pomohli její rodiče, u kterých mohla i nějaký čas bydlet a pomáhají také s hlídáním.

Pokud vše dobře dopadne, měla by Anna od září nastoupit do nové práce, a to jako psychoterapeutka: “Původně jsem pracovala jako sociální pracovnice, po dokončení psychoterapeutického výcviku jsem pracovala jako psychoterapeutka v Člověku v tísni nebo například v Probační a mediační službě.”

Teď rodinu čeká ještě stěhování, současné bydlení nevyhovovalo zejména nemocnému Patrikovi: “Náš byt, kde byla na stěnách neřešitelná plíseň, mu vůbec neprospíval. Dodala jsem si proto odvahu a našla nové bydlení. Od srpna budeme v malém domečku se zahradou. Sice musíme opustit rodné město a dcerka musí přejít na jinou školu, ale je to jediná možnost vzhledem k obřím nájmům v naší lokalitě. Věřím, že se v novém domě zlepší i Patričkův zdravotní stav. Do nového bydlení bychom potřebovali několik věci, které si za současné finanční situace nemůžu dovolit, i proto jsem se obrátila na organizaci Fandi mámám.”

My Anně fandíme!

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!