Kdo jsme

Projekt Fandi mámám funguje od roku 2016 a poskytuje materiální pomoc pro maminky samoživitelky a jejich děti. Založily ho moderátorky Petra Květová Pšeničná a Žaneta Slámová. „Není nám lhostejná situace maminek samoživitelek, které se dostaly do svízelné situace a nemají dost prostředků na chod domácnosti, na výbavu do školy, na dětské koníčky. Proto jsme se rozhodly maminkám pomoci zajistit základní materiální věci a upozornit na problém samoživitelek – z mateřské nebo jednoho nízkého platu musí tyto ženy uživit sebe a své děti, zaplatit nájem a veškerou režii domácnosti, a to často bez alimentů nebo jen s hodně malou částkou, kterou dostávají od otců svých dětí. Protože jsme obě mámy, víme, že zajistit dětem hezké a bezstarostné dětství není zadarmo. A víme, že maminky samoživitelky dělají, co je v jejich silách, aby situaci zvládly. Jsou pro nás hrdinky, které to nevzdaly, a proto jim a jejich dětem fandíme!”

Zakladatelky Petra Květová Pšeničná a Žaneta Slámová

Jak pomáháme

Projekt „Fandi mámám“ nabízí materiální pomoc maminkám samoživitelkám, a to na základě jejich konkrétních potřeb a přání – od plenek, přes aktovku do školy, dětské kolo až třeba po pračku. Těm maminkám samoživitelkám, které se stanou součástí projektu, zajišťujeme vlastními silami i za pomoci dárců věci, které v danou chvíli nejvíc ocení a které jim usnadní život. Jedná se jak o nové věci, tak věci z druhé ruky. Zároveň poskytujeme prostor pro maminky samoživitelky a lidi, kteří chtějí pomáhat – na našich facebookových stránkách Fandi mámám-potřebuji/daruji se spolu mohou spojit a navzájem si vyjít vstříc – maminky poptávají věci, které by se jim hodily, dárci naopak nabízejí, co by rádi poskytli.

Delegátky FANDI MÁMÁM v regionech

S projektem Fandi mámám nově ještě více a konkrétněji pomáháme v jednotlivých regionech České republiky, a to skrze naše delegátky, které mají na starosti jednotlivé kraje. V současné době máme takovou delegátku v sedmi krajích a jedná se často o maminky samoživitelky, kterým jsme pomohli ve Fandi mámám a ony teď pomáhají ostatním maminkám v jejich tíživé životní situaci a provádí je procesem přihlašování do našeho projektu. Do budoucna bychom chtěli obsadit každý ze 14ti krajů naší delegátkou, nejlépe maminkou samoživitelkou, která prošla naším projektem. Protože právě tyto maminky vědí vše potřebné o Fandi mámám, a budou tak moci být nápomocné ostatním maminkám a jejich dětem, které se ocitly v tíživé životní situaci a které se zapojí do projektu.

Podpořte Fandi mámám v krajích a pomozte tak změnit život více maminkám
samoživitelkám, které zůstaly na své děti samy!! Více najdete ZDE!

Chcete pomáhat dobré věci?

Ale nenašli jste zde formu pomoci, která by Vám vyhovovala? Vyzkoušejte aplikaci FandiMat.