Delegátky Fandi mámám

Aby organizace Fandi mámám mohla nabídnout pomoc ještě většímu počtu maminek samoživitelek, pustila se do projektu s názvem Fandi mámám v krajích, pomocí kterého se snaží vybudovat síť tzv. delegátek Fandi mámám. Delegátkami se stávají vybrané maminky, které se účastnily projektu a nyní vypomáhají ve svém kraji, kde mají na starost nábor nových maminek samoživitelek do projektu Fandi mámám. Cílem je mít delegátky ve všech čtrnácti krajích České republiky.

Projekt byl podpořen grantem od Nadace ČEZ a dárcovskou platformou Souhvězdí pomoci od společnosti ALZA.

Martina Andrášiková_delegátka kopie

Martina Andrašíková
delegátka pro Ústecký kraj

“Projekt Fandi mámám pomohl mně a mým dětem překonat těžké období. Pomohl nám poznat fajn lidi, kteří nezištně pomohli a to nejen materiálně. Kdo nevychovává děti sám, těžko se vcítí do kůže samoživitelky, jejích starostí a strastí. Velmi mě těší, že nyní mohu být součástí týmu, který pomáhá maminkám – samoživitelkám a i já budu moct ” přiložit ruku k dílu” a touto formou pomoc alespoň trochu vrátit.”

 

Pavla Sebestova_delegatka kopie_

Pavla Šebestová
delegátka pro Středočeský kraj

“Projekt Fandi mámám mi velmi pomohl, dcera Viki díky tomuto projektu mohla navštěvovat téměř rok hodiny hry na kytaru. Také jsme viděly představení Labutí jezero v Národním divadle, podívaly jsme se i do zákulisí. Od doby, co jsem byla v projektu, jsem nezahálela a šla jsem za svým vysněným cílem. Podařilo se mi dálkově vystudovat vysokou školu a jsem na sebe patřičně hrdá. Viki chodí do 7.třídy, navštěvuje kroužek juda. Je nám fajn. Je moc dobře, že tento projekt vznikl. Domnívám se, že na samoživitele není brán zřetel a pozapomíná se na ně (na nás). I proto jsem se rozhodla připojit a být nápomocná jako delegátka Fandi mámám.”

Kateřina Koucká_delegátka

Kateřina Koucká
delegátka pro Jihomoravský kraj

“Jsem šest let rozvedená a sama se dvěma dcerami. Proto vím, jak to mají maminky samoživitelky těžké. Díky projektu Fandi mámám nám byla poskytnuta velká pomoc. Tehdy jsem sama sobě slíbila, že pokud budu moct, tuto pomoc vrátím. Proto bych byla moc ráda, pokud se mi jako delegátce Fandi mámám podaří pomoct dalším maminkám.”

Lenka Kate Ulrich

Lenka Kate Ulrich
delegátka pro Prahu

“Mám syna Matyáše, který je atypický autista a dceru Gwyneth, která je po mozkové obrně. Samoživitelkou jsem již pět let a nebylo to zrovna jednoduché. Na začátku jsem se musela naučit spoustu věcí zvládat sama, a učím se to do dnes. Snažím se
myslet hlavně na děti, aby nestrádaly a hlavně, aby se jim děti neposmívaly kvůli tomu, že nemají všechny věci, co ostatní. Do projektu Fandi mámám jsem se přihlásila, jelikož jsem potřebovala pomoc a taky jsem chtěla říct svůj příběh, aby se ostatní ženy nebály mluvit o tom, co prožívají nebo prožily. Projekt velmi pomohl mně i dětem. Velké díky patří hlavně všem dárcům. A nyní chci také pomoci. Vím, že to samoživitelky nemají jednoduché, a proto jsem se také rozhodla podpořit projekt Fandi mámám tím, že se stanu delegátkou. Věřím, že dokážeme pomoci tam, kde je to třeba.”

Radka Ondrášková_delegátka

Radka Richterová
delegátka pro Zlínský kraj

“Projekt Fandi mámám mi velice pomohl překlenout těžké období. Zůstala jsem sama se třemi dětmi. Pomoc od dárců byla neskutečná. Jak materiální pomoc v podobě plen, které nám vyšly přesně na den, kdy se Filípek odplenkoval. A i díky zásobám potravin se nám dařilo dlouho vařit bez velkých nákupů. Po té už jsem si našla práci, která mi vyšla vstříc s jesličkami. Dnes se nám žije na jiné úrovni, než před třemi lety. A svoji pomoc ve Fandi mámám beru jako veliké díky za pomoc, která byla poskytnuta nám. A doufáme, že i náš příběh pomůže někomu, kdo na tom byl podobně.”

Lenka Lineková_delegátka

Lenka Lineková
delegátka pro Karlovarský kraj

“Samoživitelkou jsem více jak rok. Fandi Mámám mi hodně pomohl v těžkých začátcích. Proto jsem si řekla, že bych ráda pomohla i ostatním maminkám a alespoň nějak byla nápomocná. Jsem ráda, že mohu být součástí.”

Lucie Malátová_delegátka kopie

Lucie Malátová
delegátka pro kraj Vysočina

“Mám čtyři děti, se kterými jsem už skoro čtyři roky sama. Prošla jsem projektem Fandi mámám, do kterého jsem se přihlásila ve chvíli, kdy nás opustil přítel a žila jsem na hranici chudoby. Projekt mi neskutečně moc pomohl. Rozhodla jsem se proto pomáhat ostatním maminkám a dětem, aby měly alespoň trochu lepší život, protože sama vím, jak je těžké nemít finance na vše. Chci tak trochu vrátit pomoc, kterou projekt kdysi poskytl nám. Proto jsem delegátkou Fandi mámám.”

Věra Königová_delegátka

Věra Königová
delegátka pro Olomoucký kraj

“Byla jsem v bezvýchodné finanční situaci a díky projektu Fandi mámám jsem mohla synovi dopřát plnohodnotný nástup do 1.třídy a postavit se na vlastní nohy. Pomáhat jako delegátka je pro mě nejjednodušší formou, jak tuto pomoc alespoň z malé části vrátit a pomoct tak jiným maminkám.”

Jana_delegátka

Jana Buchač
delegátka pro Moravskoslezský kraj

“Díky projektu Fandi mámám jsem v naší těžké situaci našla plno dobrých lidí, kteří nám pomohli překlenout těžké období, když jsem zůstala sama s postiženou dcerou. Bývalý manžel neunesl postižení dcery a ze dne na den nás opustil. Celé měsíce jsem jen počítala, jak vyžijeme a zvládneme splácet hypotéku. Já osobně už nemám rodinu a o to bylo vše obtížnější. Pomoc od dárců byla neskutečná a my tak s dcerou mohly zase začít plnohodnotně žít právě díky projektu Fandi mámám. Nabídku pomáhat jako delegátka jsem proto přijala jako poděkování za pomoc, kterou nám projekt poskytl v dobách nejhorších. Tolik úžasných lidí nám pomohlo a stále pomáhá. A doufám, že i náš příběh pomůže někomu, kdo na tom byl podobně.”

Denisa_delegátka

Denisa Peterková
delegátka pro Jihočeský kraj

“Projekt Fandi Mámám mi moc pomohl postavit se znovu na nohy. Jsem mladá maminka, která to v životě neměla lehké a když jsem se rozhodla začít žít plnohodnotný život, bylo to složitější než se zdálo – dvě malé děti a já bez práce. Díky projektu jsem měla pro dceru zásobu plenek a mléka na rok a oblečení od dárců mám ještě teď, dcera do něj postupně dorůstá. S radostí jsem přijala nabídku být delegátkou, protože vím, jak je to těžké, když je
maminka na vše sama. Ráda bych byla oporou maminkám, které pomoc potřebují, jako mi byli oporou úplně cizí lidé, kteří se nebáli pomoci a pomáhají dodnes. Děkuji ze srdce všem, kteří fandí s námi.”

Chcete pomáhat dobré věci?

Stále hledáme dobrovolníky, ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc.