Maminka Kateřina z Plzně

„Manžel zemřel den po narození syna.”

Kateřina má doma čtyři chlapy – Pavla (17 let), Erika (13 let), Míšu (3 roky) a Filípka (10 měsíců). Ten nejstarší si svého tatínka bohužel ani nepamatuje. Manžel Kateřiny totiž náhle zemřel den po narození syna Pavla. Čtyři roky poté Kateřina znovu otěhotněla, ale její partner se vypařil dřív, než se malý Erik narodil, a tak zůstala na oba chlapce sama, a to celých 10 let.

Pak se znovu zamilovala, a to do otce svého třetího syna Míši. „Vztah s ním nebyl žádný med. Strašně pil a potom začal být i zlý, napadl mě. Několikrát jsem musela volat i policii, a ti ho odvezli na záchytku. Už se to nedalo vydržet a tak jsem mu řekla, aby se odstěhoval,“ vypráví Kateřina. V tomto případě se ale partner přihlásil k odpovědnosti, na tříletého Míšu platí výživné a mají ho s Kateřinou ve střídavé péči.

Smůla co se týče mužů, se Kateřině na paty lepila dál a ani poslední vztah jí nevyšel. I když jak sama přiznává, poslední dítě nebylo plánované: “Je to náhoda jednoho večírku, za což se moc stydím. Ale nemám povahu na potraty, takže jsem si mimčo nechala.” Před deseti měsíci se jí tedy narodil nejmladší syn Filípek, o kterého otec nejeví zájem. “S otcem Filípka jsem byla asi čtyři měsíce, ale nežili jsme spolu. Když se dozvěděl, že jsem těhotná, odešel ode mě a po narození syna už se neukázal. Píšu mu, ale nekomunikuje. Jednou přinesl plenky, toť vše. A teď už ani nepíše.“

Kateřina žije se svými dětmi v Plzni a před mateřskou dovolenou pracovala jako prodavačka, pak jako řeznice ve výrobě. Momentálně je na tom Kateřina finančně opravdu bídně. Alimenty platí jen otec na tříletého Míšu, na nejstaršího syna nedostává ani sirotčí důchod, protože na něj nevznikl nárok.

V jejím rozpočtu po odečtení nájemného a poplatků zbývá měsíčně něco přes 4 tisíce. “Dárky dostanou jen ti dva nejmenší, něco jsme jim tu a tam koupila v bazárcích. Starší už mají rozum a vědí, že peníze nejsou,” dodává smutně Kateřina.

My Kateřině fandíme! 

Pro maminku Kateřinu se nám podařilo sehnat:

• Plenky Tesco Sovičky č. 4
• Umělé mléko Babylove 2
• Televize (může být i starší)
• Nákup do domácnosti
• Zimní boty pro kluky č. 27 a 47

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!