Pro dárce

You are here:

Aktuálně sháníme

Jsem samoživitelka, chci se přihlásit do projektu

Pravidla materiální pomoci ve Fandi mámám

Prosíme, držte se skutečně seznamu, který je uveden na našem webu. Pomoc pro maminky samoživitelky tak nejlépe splní svůj účel. Projekt Fandi mámám nenese odpovědnost za to, pokud mamince pošlete i věci, o kterých nevíme (nedoporučujeme to, protože pak ani vy, ani my nemáme přehled o tom, zda mamince již dorazily dva spotřebiče apod.). Neposkytujte finance. 

Poté, co od vás obdržíme vyplněný formulář s nabídkou věcí, spojíme se s vámi a doladíme detaily pomoci.

Doporučujeme k nákupu věcí (pokud nejde zrovna o věci z „druhé ruky“) využít některý z e-shopů, který nabízí potřebný sortiment. Mamince tak můžete balík zaslat rovnou domů na její adresu bez složitého řešení posílání balíčku.

Pro přepravu zásilek větších rozměrů, můžete využít služeb našeho spřáteleného dopravce (firmy Posíláme.cz), který pro náš projekt rozváží nadměrné balíky zdarma. Je potřeba, aby balík byl zabalený v krabici. Dopravce nepřepravuje nábytek ani spotřebiče. Dejte nám vědět do dárcovského formuláře, pokud byste tuto možnost chtěl/a využít, domluvíme podrobnosti.

Máte-li doma věci, které již nevyužijete a nejsou zrovna v seznamu přání, můžete věci nabídnout na naší nové aplikaci FandiMAT. Zde ale doporučujeme si žadatele/ku více ověřit, například vyměnit si pár zpráv.

Stále věříme v dobrotu lidí, nicméně důvěřuj, ale prověřuj.

Pomoc

Dlouhodobé dárcovství

Staňte se dlouhodobým dárcem/ dárkyní a podejte pomocnou ruku konkrétní mamince samoživitelce a pomozte jí překlenout složité životní období.

V sekci “Komu jsme pomohli”“si vyberte maminku, které chcete pomoci (vybírat můžete ze všech maminek, které se zapojily do našeho projektu a které mají pod svým jménem růžové tlačítko „Mám zájem o dlouhodobou podporu maminky”), vyplňte dárcovský formulář a nabídněte, jakým způsobem jí můžete pravidelně a dlouhodobě podporovat (např. dodávání oblečení, nákup potravin, hlídání dětí, zaplacení zájmových kroužků pro děti, poradenství v životních situacích, psychická podpora, pravidelné setkávání apod.) a my vás s maminkou propojíme.

Fandi pomoc
Dlouhodoba pomoc
Tricka mama
Trickamamam

mamajejenjedna

Podpořte náš projekt koupí trička za 350 Kč. 

100 % bavlna a kvalitní sítotisk

K dostání ve dvou barvách – bílé a černé, vel. XS – XL.

Merch - "Máma je jen jedna"

Originální bavlněná trička Fandi mámám

Fandíte maminkám a souhlasíte s námi, že máma je prostě jen jedna? Poté budeme rádi, když podpoříte náš projekt pořízením unikátního bavlněného trička s nápisem #MAMAJEJENJEDNA a logem Fandi mámám. Lehce vypasovaný střih s bočními švy. K dostání ve dvou barvách – bílé a černé, vel. XS – XL. Kvalitní potisk sítotiskem.

Materiál: 100 % bavlna – single jersey

Podpoříte-li nás částkou 350 Kč, oblékneme vás do krásného trička z měkké bavlny.

Zadejte správnou velikost trička a své kontaktní údaje do formuláře níže na této stránce. Náklady na doručení přes Zásilkovna při platbě předem na účet činí 85 Kč.

Potěšte maminky ve svém okolí.

Fanděte s námi mámám a podpořte finančně náš projekt

Číslo účtu

281478798/0300

Merch - "Máma je jen jedna"

Taška Fandi mámám

Pošlete nám dar 250 Kč a užijte si originální plátěnou tašku.

Udržitelné tašky s motivem a logem Fandi mámám jsme schopni dodat ve velkém počtu kusů pro zaměstnance společnosti nebo firemní partnery.

Jsou vhodné i pro speciální příležitosti jako jsou Den matek nebo Vánoce.

Nabízíme možnost natisknout k taškám speciální kartičky s textem a logem společnosti – včetně grafického návrhu.

Napište nám vaši preferovanou variantu a kontaktní údaje skrze formulář níže na této stránce.

Doručení přes Zásilkovna, náklady při platbě předem na účet činí 70 Kč.

Taskafandi
Taskamamam

mamajejenjedna

Podpořte náš projekt koupí plátěné tašky za 250 Kč. 

Originální plátěná taška

Udržitelné tašky s motivem a logem Fandi mámám jsme schopni dodat ve velkém počtu kusů.
Let od založení
1
Podpořených maminek
90 +
Ocenění
5
Spolupracovníků
14
Mamajejenjedna
QR-platba

Dárce - fyzická osoba...

… může podle zákona o daních z příjmů odečíst hodnotu daru ze svého základu pro výpočet daně, pokud celková hodnota darů v daném roce je větší než 2 % základu daně poplatníka nebo činí alespoň 1000 Kč. Od základu daně lze však odečíst nejvýše 10 % hodnoty základu daně.

Pomoc

Finanční podpora projektu

Pokud se vám líbí naše aktivita, budeme rády za váš finanční dar, který využijeme na fungování projektu. Podpořit nás můžete jednorázově, nebo můžete finanční dar zasílat pravidelně na účet Fandi mámám 281478798/ 0300

Dar nám můžete zaslat i prostřednictvím portálu Darujme.czkde můžete vytvořit také charitativní výzvu a zapojit do pomoci lidi ze svého okolí.

Na konci každého roku posíláme poděkování za finanční dar. Abychom vám mohli poděkovat, prosíme, až budete vyplňovat údaje k platbě, uveďte do zprávy pro příjemce svůj mail, ať se s vámi můžeme spojit.
Pokud zároveň budete chtít potvrzení o darování, uveďte také náležité údaje, které jsou pro vystavení potvrzení potřeba. Děkujeme.

Víte, že...

… dar neziskové organizaci můžete i jako fyzická osoba (tedy jako běžný občan, zaměstnanec firmy nebo organizace) využít pro zvýhodnění při daňovém zúčtování? Pokud jste fyzickou osobou bez identifikačního čísla, odevzdejte doklad o poskytnutém daru zaměstnavateli do 15. 2. následujícího roku, který je povinen zohlednit dar při zpracování vašeho ročního zúčtování daně.

Stručný přehled aktivit

Co zajišťujeme ve fandi mámám?

Váš finanční dar nám pomůže zaopatřit všechny činnosti, které ve Fandi mámám děláme. 

Nábor maminek

Zajišťujeme nábor a ověřujeme maminky samoživitelky ve všech krajích ČR, které zařadíme do projektu Fandi mámám.

Materiální pomoc

Zprostředkováváme materiální pomoc konkrétní mamince samoživitelce a jejím dětem

Odborné poradenství

Zajišťujeme poradenství v oblastech vymáhání alimentů, rodinného práva apod., a to jak vlastními silami, tak přes partnerské organizace

Dlouhodobé dárcovství

Pro maminky samoživitelky z projektu hledáme dlouhodobé dárce.

Fandi mámám v krajích

Vytváříme síť delegátek Fandi mámám v krajích ČR, pro větší podporu samoživitelek.

Osvěta

Pomocí zveřejněných příběhů samoživitelek vystupujeme proti předsudkům a upozorňujeme na problemati ku samoživitelství.

Aplikace Fandimat

Vytvořili jsme webovou a mobilní aplikaci FandiMat, která propojuje lidi v nouzi i charitati vní organizace s lidmi a fi rmami, které mohou poskytnout materiální pomoc.

Jsem samoživitelka, chci se přihlásit do projektu

Aplikace materiální pomoci

FandiMat

FandiMat je unikátní aplikace materiální pomoci.

Cílem aplikace FandiMat je propojit lidi, kteří se ocitli v tíživé situaci, a to nejen samoživitelky, ale i seniory, rodiny, organizace (dětské domovy, domovy seniorů, charitativní organizace, spolky aj.), s lidmi, kteří mohou a chtějí materiálně pomáhat (jednotlivci, firmy, občanské iniciativy, spolky, sdružení apod.).

FandiMat umožňuje vyhledávat materiální pomoc prostřednictvím mapy, a to buď ve webové verzi nebo v mobilní aplikaci.

Aplikace vznikla na základě našich zkušeností z projektu Fandi mámám. Zjistili jsme, že lidé chtějí materiálně pomáhat a chtějí vědět, komu konkrétně pomoc dávají. A nejraději by pomáhali ve svém okolí. To nás utvrdilo v tom, jak moc by byla užitečná platforma, kde by se nabízela materiální pomoc, a to pro všechny potřebné, nejen pro samoživitelky.

Jste dárce/dárkyně?

Na FandiMatu můžete poskytnout lidem v nouzi nebo charitativním organizacím materiální pomoc,ať už nové věci, nebo věci z druhé ruky, které je ještě možné využít a někomu dalšímu ještě mohou posloužit. Zároveň můžete na FandiMatu vyhledávat v poptávkách pomoci a zjistit, kdo ve vašem okolí potřebuje materiální pomoci.

Jste firma?

FandiMat nabízí jedinečný prostor pro společnosti, které chtějí nabídnout věci jak nové, tak i nadbytky ze své produkce apod. Věci mohou firmy nabídnout jak jednotlivcům, tak i jiným neziskovým organizacím. Stejně tak mohou firmy vyhledávat v poptávkách materiální pomoci a nabídnout svoji pomoc konkrétním lidem.

Chcete FandiMat finančně podpořit?

Abychom mohli FandiMat provozovat, potřebujeme i finanční podporu.

Uvítáme proto finanční dar, a to buď na transparentní účet: 281478798/0300 (do zprávy pro příjemce napište “Fandimat”) nebo protřednictvím portálu Darujme.cz 

Víc informací o FandiMatu najdete na www.fandimat.cz

Stahovat FandiMat můžete v Google Play (Android) i Apple iTunes (iOS)

Podporují nás

Generální partneři pro rok 2022

Další společnosti, se kterými spolupracujeme najdete v sekci Naši partneři.

Nejčastější dotazy

Snažíme se co nejvíc dbát na to, aby v projektu Fandi mámám byly maminky, které pomoc skutečně potřebují. Maminky, které se do projektu hlásí, vyplňují poměrně rozsáhlý a podrobný přihlašovací formulář. Následně nám dokládají nejrůznější doklady, kterými mají potvrdit svoji situaci. Dále nám podepisují čestné prohlášení a také žádáme potvrzení o jejich situaci od důvěryhodné osoby.

Ne, žádný sklad věcí nemáme. Projekt propojuje rovnou dárce s maminkami, dárci tudíž posílají věci přímo maminkám, díky tomu je pomoc konkrétní, transparentní.

Darované věci mohou být nové i z druhé ruky (kromě potravin). U věcí jako nábytek nebo spotřebiče je vhodné si s maminkou vyměnit i pár fotografií, aby i ona věděla, že přestože jde o věci z druhé ruky, jsou zachovalé a ještě jí skutečně poslouží.

Tuto možnost nenabízíme a ani nedoporučujeme. Projekt je založen na materiální pomoci, proto pro maminky nepřijímáme finanční pomoc. Pokud mamince přesto pošlete finanční obnos, je to čistě vaše aktivita, která jde ovšem mimo nás a neneseme za to žádnou zodpovědnost.

Ne. Máte-li doma věci, které již nevyužijete a nejsou zrovna v seznamu přání, můžete si projít sekci “Komu jsme pomohli” a pokud si vyberete maminku, které by se vámi nabízené věci mohly hodit, napište nám na potrebujidaruji@fandimamam.cz a my vás s maminkou propojíme, pokud bude mít zájem. Věci pak můžete mamince rovnou poslat poštou, kurýrem nebo předat osobně.

Případně můžete věci nabídnout na našich přidružených facebookových stránkách Fandi mámám – potřebuji/daruji.. Zde doporučujeme maminky lépe ověřovat, např. se podívat na jejich facebookový profil, vyměnit si s nimi pár zpráv apod. Do této skupiny totiž přidáváme všechny, kteří nás požádají, protože může jít o potenciální dárce věcí, tudíž není v našich silách zjišťovat, která maminka pomoc skutečně potřebuje. Ale stále věříme v dobrotu lidí, nicméně důvěřuj, ale prověřuj😊

Projděte si sekci “Aktuální příběhy maminek”, nebo sekci “Komu jsme pomohli” a pokud bude maminka z vašeho regionu, napište nám, propojíme vás s ní.

Při zprostředkování materiální pomoci pro maminky samoživitelky budete komunikovat s dobrovolnicí, která má vámi vybranou maminku na starosti a také přímo s konkrétní maminkou, takže si vše jednoduše ověříte. Maminky mají také povinnost zaslat vám informaci, že věci od vás dostaly a poděkovat vám. Také se s darovanými věcmi vyfotí a některé fotografie zveřejňujeme na facebookovém profilu Fandi mámám.

Facebookové příspěvky plánujeme poměrně dopředu. Z toho důvodu se může fotografie vámi darovaných věcí objevit se zpožděním. Doporučujeme proto sledovat pravidelně profil Fandi mámám.

Prosíme, držte se skutečně seznamu, který je uveden na našem webu Fandi mámám v sekci “Aktuálně sháníme” a především prosíme, abyste pořídil/a položku, kterou jste zaškrtl/a v darovacím formuláři. Díky tomu dokážeme lépe monitorovat aktuální stav nabízené pomoci a eliminovat případné nabídky na totožné věci (aby se nám například nestalo, že maminka dostane dva mixéry).

Projekt Fandi mámám nenese odpovědnost za to, pokud mamince pořídíte další věci i nad rámec seznamu.

 

 
 

Nákup potravin lze řešit např. zasláním stravenek, případně využitím některého z dopravců rozvážející potraviny v okolí bydliště maminky samoživitelky, nebo můžete nákup mamince předat i osobně (vše záleží na vaší vzájemné domluvě).

Pro přepravu zásilek větších rozměrů, můžete využít služeb našeho spřáteleného dopravce (firmy Posíláme.cz), který pro náš projekt rozváží nadměrné balíky zdarma. Je potřeba, aby balík byl zabalený v krabici. Dopravce nepřepravuje nábytek ani spotřebiče. Dejte nám vědět do dárcovského formuláře, pokud byste tuto možnost chtěl/a využít, domluvíme podrobnosti.

Je možné, že jsme v záplavě zpráv váš mail přehlédli. Pokud vám do týdne neodpovíme, zkuste nás prosím kontaktovat znovu. Děkujeme za pochopení.

Potvrzení o darování můžeme vystavit pouze na finanční dar. Potvrzení zasíláme automaticky na konci roku všem dárcům, kteří zašlou finanční dar přes portál Darujme.cz. Pokud zašlete finanční dar rovnou na náš účet, pošlete nám prosím kontakt a údaje o sobě, abychom vám mohli potvrzení vystavit.
Na materiální pomoc bohužel potvrzení vystavit nemůžeme – dar nejde přes organizaci, je zasílán napřímo mamince samoživitelce, organizace Fandi mámám v tomto případě figuruje jen jako zprostředkovatel kontaktu a propojení mezi dárcem/kyní a maminkou.

Velice nás těší váš zájem zapojit se aktivně do pomoci maminkám samoživitelkám a jejich dětem prostřednictvím projektu Fandi mámám.

Existuje hned několik možností, jak můžete pomáhat v rámci dobrovolnictví:

1. Doporučte maminky samoživitelky

Doporučujte do našeho projektu maminky samoživitelky. Víte o ženě, která by potřebovala materiální pomoc a zaslouží si podle vás být součástí projektu Fandi mámám? Přihlaste ji pomocí přihlašovacího formuláře.

2. Šiřte povědomí o Fandi mámám

Pomozte nám šířit povědomí o Fandi mámám – rádi vám zašleme letáky (elektronicky i poštou), které můžete rozdat ve svém okolí (úřady, zdravotnická zařízení, školy, školky, zájmové skupiny, místní noviny, radniční tisk apod.), nebo si jej můžete stáhnout přímo ZDE.

3. Spojte nás s organizací nebo firmou

Doporučte nás organizaci nebo firmě, která by s námi mohla spojit svoje jméno a stát se naším partnerem. Pokud víte o takové příležitosti, ozvěte se nám na mail: spoluprace@fandimamam.cz

4. Sdílejte nás na sociálních sítích

Pomozte nám rozšířit řady sledujících na sociálních sítích. Čím víc lidí bude o činnosti Fandi mámám vědět a bude s námi fandit, tím víc pomoci se dostane k maminkám. Budeme rádi, pokud budete na svých sociálních profilech doporučovat, propagovat a zvát ke sledování facebookového profilu Fandi mámám.
A najdete nás i na Instagramu.