Maminka Zita z Doks

„Jsem na sociálních dávkách. Nemůžu jít do práce, protože Anička je těžce postižená.”

Zitě je 41 let a vychovává tři dcery – Terezku (13 let) a dvojčata Aničku a Lucinku (7 let). Anička je těžce postižená. “Anička má DMO, Westův syndrom, vadu zraku, je ležící. Její stav se lepšit nebude.”

Samoživitelkou je Zita dva a půl roku. “Holky mám všechny s bývalým manželem. Byli jsme spolu čtrnáct let, z toho dvanáct let manželé.” Vztah Zity a jejího partnera ovšem narušil alkohol: ”Tatínek holek dost pil a doma moc času netrávil. Holky si nebere. Alimenty má stanovené soudně, ale přestal pracovat.”

Zita plně pečuje o Aničku, takže nemůže pracovat, a tak žije ze sociálních dávek. “Lucinka půjde po prázdninách do druhé třídy a Anička musí nastoupit do první třídy. Budu ji vozit do speciální školy, která je vzdálená asi 25 km. Mohla bych si najít brigádu v době, kdy bude Anička ve škole. Ale často jezdíme k lékařům a do lázní.”

My Zitě fandíme!

Pro maminku Zitu sháníme:

Vysavač
Ruční šlehač
• Rodinný výlet
• Oblečení a boty (dvojčata : vel. 116, 122, boty vel. 25 a 30, Terezka vel. 168 nebo M, boty vel.39, uvítala by sportovní oblečení)
• Hračky (Lucinka hraje volejbal, ráda jezdí na kole, bruslích, zpívá a kreslí a má ráda Minnie. Anička má ráda zvukové a světelné hračky. Terezka ráda sportuje a kreslí.)

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!