Maminka Pavlína z Prahy

„Po odchodu partnera jsem si požádala o insolvenci, protože jsem to sama finančně nedávala.”

Pavlíně je 32 let a je maminkou tří dětí – dvojčat Tomáška a Kristýnky a syna Adámka. V roli samoživitelky je Pavlína už tři roky. Všechny děti mají navíc zdravotní problémy. „Tomáškovi byl diagnostikován autismus s epilepsií, Kristýnka má těžkou formu receptivní dysfázie. Adámek je astmatik a má receptivní dysfázii s ADHD,” vysvětluje Pavlína. Sama po odchodu partnera zažívala krušné chvíle, což se promítlo i do jejího psychického zdraví: „Všechno mě semlelo psychicky. Neustálý strach mě dohnal do krizového centra Bohnic, kde mi diagnostikovali deprese a poruchu přizpůsobení se, a to z traumatických zážitků. Štve mě, že jsem s dětmi žila na ubytovně, že jim nemohu dovolit vše, co mají úplné rodiny.”

Pavlína se vždy snažila rodině finančně přilepšit. “Od osmi měsíců dvojčat jsem pracovala na plný úvazek jako laborantka. Odstříkávala jsem si i mléko, dělala jsem vše pro to, abychom měli víc peněz. Pracovala jsem i po narození Adámka, v jeho pěti měsících jsem začala chodit na noční směny do firmy s rychlým občerstvením. Jednou, když jsem se vrátila z noční, mi partner dal klíče do ruky a odešel.“
S tatínkem dětí se Pavlína zkoušela i usmířit, ale nakonec zjistili, že společné soužití zkrátka nefunguje. „Po odchodu partnera jsem si požádala o insolvenci, protože jsem to finančně sama nedávala.”
Otec dětí výživné platí, také se s dětmi snaží vídat. Pavlína pracuje jako laborantka, občas se snažila si přivydělávat pomocí brigád v obchodních domech. Na jaře se ocitla v pracovní neschopnosti kvůli posttraumatickému stresu. Od září proto nastoupila na zkrácený úvazek za minimální mzdu. Peněz tedy opravdu nemá nazbyt. Kromě nájmu, veškerých poplatků a režii za domácnost musí nemalé peníze vynaložit i na zdravotní péči pro své děti. „Žiji od výplaty k výplatě, každý půlrok platím v Brně diagnosticko-terapeutický pobyt pro všechny, od září platím dětem diagnostické i logopedické kurzy, jednou ročně také logopedický tábor pro všechny děti.“ K tomu je jí navíc z platu strhávána insolvence.
My Pavlíně fandíme! 

Pro maminku Pavlínu jsme sehnali:

• Trojpalandu
• Výtvarné potřeby pro děti (tempery, vodovky, fixy, pastelky, papíry, sešity, čtvrtky apod.)
• Vstupenku do aquacentra, mořského světa a do muzea železnic v Praze pro celou rodinu
• Napařovací žehličku
• Houpací hnízdo neboli závěsný vak (pro autistu Tomáška, aby měl kde relaxovat a kam se schovat při vzteku)

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!