Maminka Nikola ze Sokolova

„Zaplatíme nájem, poplatky a zůstane nám každý měsíc tisíc korun.“

Nikole je 27 let a je maminkou syna Oldřicha (2 roky) a dcery Nely (6 let).
Sama vychovává jen malého Oldříška, starší dcera žije u Nikolčiny matky: “Mám z prvního vztahu dceru Nelinku. S jejím tatínkem jsme se rozešli, když byl Nelince rok. Nelinka je postižená – nechodí, nemluví ani neleze. Měla jsem jí u sebe čtyři roky. Když jsem byla v osmém měsíci těhotenství s Oldříškem, musela Nelinka na
operaci s nožičkami. A protože jsem měla rizikové těhotenství, o Nelinku se po operaci starala moje mamka a od té doby ji má dočasně ve své péči. Matka
mi od narození dcery pomáhala a držela mě v těch nejhorších situacích, takže
vím,že má dcera se u ní má báječně. Na dceru platím alimenty. Nelinku mi matka vozí na víkendy nebo jezdím já za ní. V kontaktu jsme denně.”

Vztah s otcem malého Oldřicha se rozpadl záhy po jeho narození: “Po tom, co se náš malý narodil, začalo jeho tatínkovi docházet, že je mladý na to být tátou a začal se od nás vzdalovat a utíkal tam, kde si přišel mladý a chtěný. Pak přišlo na řadu i domácí násilí. Utekla jsem od partnera, abych ochránila svého syna. Skončili jsme v azylovém domě, kde jsme žili půl roku. Pak se nám podařilo najít byt, žijeme v malém bytečku 1+1.”

Nikola musí vystačit s rodičovským příspěvkem a s přídavkem na bydlení: “Zkoušela jsem žádat o všechny možné příspěvky, ale bohužel na nic prý nemám nárok. Zaplatíme nájemné a poplatky a zůstane nám každý měsíc tisíc korun. Nezvládám nakoupit synovi plenky, hygienu ani jídlo. Tatínek alimenty neplatí, o syna se nezajímá, ani netuším, kde vlastně teď je. Kvůli neplacením alimentů budu podávat trestní oznámení. A až půjde Oldříšek do školky, chci jít do práce. Jsem vyučená kosmetička, tak bych se kosmetice chtěla věnovat.”

My Nikole fandíme!

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!