Maminka Nela z Nového Jičína

“Strašně se bojím, že takhle budeme žít dlouho.”

Nele je 22 let a má syna Pavlíka (11 měsíců). Samoživitelkou je krátce, ale bojí se, že péči o syna nebude sama zvládat: “S otcem dítěte jsem byla dva roky, poslednich tři čtvrtě roku to začalo skřípat, byl agresivní a nedalo se s nim vůbec bavit. Nevycházeli jsme spolu, byly mezi námi neustále konflikty, dokonce mě i napadl. Utekla jsem od něj a bydlíme s Pavlíkem v malé garsonce. Mám strašný strach, abych mu dala vše, co bude potřebovat. Strašně se bojím, že takhle budeme žít dlouho.”

Nela pobírá rodičovský příspěvek a k tomu dostává peníze od bývalého partnera, na nic víc nemá od státu v současné době nárok. Z těchto peněz musí zaplatit bydlení a veškeré nutné výdaje na domácnost: “Péči o syna máme zatím domluvenou jen ústně, teď se bude řešit soudně. Z toho důvodu nemám stanovené ještě ani alimenty, ale otec Pavlíka mi každý měsíc nějaké peníze posílá. Na měsíc mi ale zbývají tak dva až tři tisíce, jsou to peníze, které posílá otec Pavlíka. Kdyby je neposílal, nevím, co bych dělala.”
Občas Nele vypomůže její máma: “Sem tam malého pohlídá, tak na hodinku až dvě. Finančně mi pomohla hlavně ze začátku.”
Před nástupem na mateřskou pracovala jako zástupce vedoucí v tabákové prodejně. Podobnou práci by ráda sehnala i v budoucnu: “Nyní jsem si našla brigádu, každou neděli uklízím v kadeřnictví, alespoň trochu mi to teď pomůže.”

My Nele fandíme!

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!