Maminka Martina ze Žacléře

„Nedokázal se o mě postarat, pil, nepracoval, ani si nesháněl práci.”

Martině v době vstoupení do projektu Fandi mámám bylo  38 let, sama vychovávala dva syny – Dominika (18 let) a Tomáška (4 roky).
Samoživitelkou je více než čtrnáct let. S prvním partnerem, otcem Dominika, žila Martina sedm let, jejich vztah však nevydržel, a to především proto, že její partner hodně pil alkohol. S druhým partnerem nebyla Martina příliš dlouho, již po půlroční známosti otěhotněla a záhy vztah ukončila. “Nedokázal se o mě postarat, pil, nepracoval, ani si nesháněl práci. Dokonce mě obvinil, že dítě, které čekám, není jeho,” vypráví Martina. Tehdy našla útočiště v domě své maminky a otčíma. Po smrti maminky se však musela i s dětmi odstěhovat. “Maminka se nedočkala druhého vnoučka,” říká smutně Martina. Oporou je pro ni ale dodnes její táta, který se jí vždy snažil pomáhat, jak mohl.

Se starším synem Dominikem se jeho otec občas stýká. Alimenty však nikdy pravidelně neplatil, nyní Martině neposílá vůbec žádné peníze. “S Dominikem jsme měli výchovné problémy. Hodně pil, byl agresivní, začal brát drogy. Na čas proto skončil v dětském domově. Teď už mu bylo osmnáct, chce se osamostatnit, chodí na brigády,” vysvětluje Martina a věří, že syn se svým životem naloží lépe.

O otci malého Tomáška už Martina neslyšela přes dva roky, ani on alimenty neplatí.
Martina ještě donedávna žila z podpory v nezaměstnanosti a z občasných brigád v jednom obchodním řetězci. Teď ale pracuje v úklidové firmě. Podařilo se jí najít práci, která se dá skloubit s péčí o malého Tomáška.

My Martině fandíme! 

Pro maminku Martinu jsme sehnali:

• Palandu
• Matrace do palandy
• Dětský stolek a židlička
• Dotykový telefon
• Šlapací auto pro Tomáška

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!