Maminka Markéta z Brna

„Je velmi těžké být bez jakékoli opory sama na dítě, a to jak v zástupu splnění role obou rodičů, tak i po finanční stránce.”

Markétě je 29 let a na syna Nika je sama již od začátku těhotenství. S jeho otcem se Markéta seznámila na hudebním festivalu, ale i když to mezi nimi zpočátku jiskřilo, nedokázali spolu žít. „Jakmile mě začal podvádět, rozhodla jsem se k rozchodu, jenže už bylo pozdě a já těhotná. Nejdříve říkal, jak to spolu zvládneme a pak odešel ze dne na den za mladší partnerkou. Na syna platí pravidelně výživné stanovené soudem, ale nemá zájem se s ním stýkat,“ říká Markéta. Markétě tehdy nejvíc pomohla rodina. Rok žila v azylovém domě, což psychicky nesla velmi těžce: „Je velmi těžké být bez jakékoli opory sama na dítě, a to jak v zástupu splnění role obou rodičů, tak i po finanční stránce. Ze stresu mě chytaly žlučníkové záchvaty, opakovaně ledvinová kolika. Skončila jsem v nemocnici a čekají mě ještě 2 operace.“

Nyní si Markéta konečně našla pronájem za přijatelné peníze. „Byt je dvoupokojový a těším se, že bude mít Nikoušek konečně svůj vysněný pokojíček a já ten svůj.“ Markéta je vyučená květinářka, nyní je na rodičovské dovolené, kterou má na čtyři roky. Protože nemá hlídání, nemůže si ani hledat práci, dokud malý Nik nepůjde do školky. Peníze od státu a výživné, které dostává, jí však sotva pokryjí živobytí, nemá proto z čeho našetřit, aby mohla nový byt vybavit. Požádala nás proto o pomoc se sehnáním základních věcí do pokojíčku malého Nika.

My Markétě fandíme! 

Pro maminku Markétu jsme sehnali:

• Postel s výsuvným lůžkem a šuplíkem na hračky
• Šatní skříň do dětského pokoje
• Jednorázové pleny – vel. 5
• Kojenecké mléko Babylove
• Drogerie (vlhčené ubrousky, tělové mléko, sprchový gel, prací prášek (Persil Sensitive) atd.)

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!