Maminka Lenka z Chebska

„Manželství se nám začalo rozpadat po narození syna.“

Lence je 27 let, má dvě děti – Honzíka (3 roky) a Anetku (10 měsíců). Samoživitelkou je krátce, vdaná byla tři roky, nyní řeší rozvod. Momentálně nepracuje, protože je na rodičovské dovolené. Před dětmi pracovala jako dělnice v jedné výrobní firmě.
„Manželství se nám začalo rozpadat po narození syna. První problémy jsme se snažili překonat, pak jsem ale zjistila, že mi manžel byl rok po svatbě nevěrný. Přesto jsem se snažila vztah zachránit, protože jsem zjistila, že čekáme další miminko.”

Čtrnáct dní před porodem dcery měl manžel těžkou autonehodu.Téměř dva měsíce se dostával z nejhoršího. Odnesl to bohužel i mozek, změnilo se i jeho chování. Byl dost agresivní, citově mě vydíral, vyhrožoval a byl dost výbušný, zvlášť, když popíjel alkohol. Když situaci odmítal řešit, odešla jsem,” vypráví Lenka důvody rozpadu vztahu s otcem svých dětí.

S otcem dětí Lenka zatím bez problémů komunikuje: “Momentálně jsme v rozvodovém řízení, výživné a svěření dětí do péče máme již vyřešené. Dvakrát do týdne se s dětmi potkává v mém pronajatém bytě 1+1, protože on sám žije na ubytovně. A každý den si s dětmi volá.”

Alimenty od manžela dostává. Spolu s rodičovským příspěvkem je to však její jediný příjem. Nyní proto bude podávat žádost o příspěvek na bydlení. “Po zaplacení všech nejnutnějších výdajů mi zbývají 2000 Kč na živobytí na měsíc”.

Pro maminku Lenku aktuálně sháníme:

Boty pro děti – zimní a jarní pro Honzíka (vel. 26) a zimní capáčky pro Anetku (vel. nožičky má 12 cm)

Jednorázové pleny – vel. 5 (Lenka používá značky Lupilu nebo Dada, ale může být jakákoli jiná značka)

Trvanlivé potraviny (mléko, těstoviny apod.

Poukázka na vstup do dětského hracího centra

Záclony do kuchyně a do obývacího pokoje nebo poukázka do obchodu se záclonami

 

My Lence fandíme!

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!