Kdo jsme

Projekt založily dvě akční ženy (profesí moderátorky a především maminky) Petra Květová Pšeničná a Žaneta Slámová. „Není nám lhostejná situace maminek samoživitelek, které se dostaly do svízelné situace a nemají dost prostředků na chod domácnosti, na výbavu do školy, na dětské koníčky.  Proto jsme se rozhodly maminkám pomoct zajistit základní materiální věci a upozornit na problém samoživitelek – z mateřské nebo jednoho nízkého platu musí tyto ženy uživit sebe a své děti, zaplatit nájem a veškerou režii domácnosti, a to často bez alimentů nebo jen s hodně malou částkou, kterou dostávají od otců svých dětí. Víme, že zajistit dětem hezké a bezstarostné dětství není zadarmo. A víme, že maminky samoživitelky dělají, co mohou. Proto jim fandíme.“

Petra-Kvetova-Psenicna

Petra Květová Pšeničná
zakladatelka

Petra je maminkou dvou dětí – veselého a neposedného synka Matěje a Kubíka… Vždy se snažila podporovat dobročinné projekty a zajímala se o genderovou problematiku. Pak přišla s nápadem založit vlastní projekt, který by pomáhal maminkám samoživitelkám. Jako maminka si uvědomovala, jak je náročné zajistit pro dítě zázemí a postarat se o všechny jeho potřeby.  S nápadem tehdy oslovila kolegyni moderátorku, která se pro věc hned nadchla. A po několika měsících společného plánování a příprav přišel na svět projekt FANDI MÁMÁM. Dnes projekt pomáhá maminkám po celé České republice a z Petry a Žanety jsou velmi blízké přítelkyně.

Petra vystudovala Fakultu humanitních studií na Univerzitě Karlově v Praze. Osm let působila v TV Barrandov. Pracovala jako moderátorka, scénáristka a reportérka. Působila také jako externí redaktorka časopisů Instinkt a Interview. Nyní je na mateřské dovolené.

Zaneta-Muchova-Slamova

Žaneta Slámová
zakladatelka

Žaneta je maminkou roztomilé a velmi živé holčičky Josefínky. V době, kdy Žanetu oslovila Petra s nápadem na dobročinný projekt FANDI MÁMÁM, byla Josefínka ještě na cestě a narodila se měsíc před spuštěním projektu. Při pořizování výbavičky a všeho potřebného pro miminko se Žaneta snažila vybírat tak, aby byla na příchod malé Josefínky dobře připravená. Ač věděla, že toho nebude zrovna málo, i tak ji překvapilo, kolik věcí je pro nového človíčka potřeba nakoupit a zajistit. Žaneta by si přála, aby každá maminka mohla svoji energii, lásku a štěstí sdílet s tím malým úžasným človíčkem a nemusela se starat o to, zda ho dokáže materiálně zajistit. Projekt FANDI MÁMÁM naplnil Žanetě nejen potřebu pomáhat a dělat věci, které mají smysl, ale díky němu také poznala spoustu skvělých maminek a dalších lidí, kteří věnovali svoji energii, čas a práci, aby mohli pomoci. A v neposlední řadě získala i velmi blízkou přítelkyni  – Petru.

Žaneta vystudovala ekonomii a management na České Zemědělské Univerzitě v Praze a sedm let měla na starosti marketing časopisů Týden a Instinkt. V roce 2013 začala působit nejprve jako reportérka a následně jako moderátorka zpravodajství na televizi Barrandov. Po té moderovala vlastní talk show Žaneta show, zpravodajský pořad Exploziv a v současné době působí opět jako moderátorka televizních zpráv na televizi Barrandov, kde vystřídala svoji kolegyni Petru Květovou Pšeničnou.

Jak pomáháme

Projekt „Fandi mámám“ nabízí materiální pomoc maminkám samoživitelkám, a to na základě jejich konkrétních potřeb a přání – od plenek, přes aktovku do školy, dětské kolo až třeba po pračku. Těm maminkám samoživitelkám, které se stanou součástí projektu, zajišťujeme vlastními silami i za pomoci dárců věci, které v danou chvíli nejvíc ocení a které jim usnadní život. Jedná se jak o nové věci, tak věci z druhé ruky. Zároveň poskytujeme prostor pro maminky samoživitelky a lidi, kteří chtějí pomáhat – na našich facebookových stránkách Fandi mámám-potřebuji/daruji se spolu mohou spojit a navzájem si vyjít vstříc – maminky poptávají věci, které by se jim hodily, dárci naopak nabízejí, co by rádi poskytli.

Chcete pomáhat dobré věci?

Stále hledáme dobrovolníky, ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc.