Delegátky Fandi mámám

Ivana Vavru 1 kopie

Ivana Vávrů – delegátka pro Ústecký kraj

“Projekt Fandi mámám mi velmi pomohl v situaci, kdy jsem odešla z nefungujícího vztahu a ocitla se sama se synem. Říkala jsem si, že když zveřejnění mého příběhu třeba jenom dodá sílu a odhodlání nějaké mamince v podobné situaci, budu za to ráda. Život přece nestojí za to, abychom se jím protrápili. Byla jsem dojatá, když mi chodily potřebné věci od úplně cizích lidí. Dostala jsem tolik pracích gelů, že mi jejich zásoba vystačila na dva roky! Moc děkuji za veškerou pomoc, které si mi dostalo! Velmi si jí vážím a těší mne, že mohu být sama součástí a pomáhat tam, kde to má smysl.”

Pavla Sebestova_delegatka kopie_

Pavla Šebestová – delegátka pro Středočeský kraj

“Projekt Fandi mámám mi velmi pomohl, dcera Viki díky tomuto projektu mohla navštěvovat téměř rok hodiny hry na kytaru. Také jsme viděly představení Labutí jezero v Národním divadle, podívaly jsme se i do zákulisí. Od doby, co jsem byla v projektu, jsem nezahálela a šla jsem za svým vysněným cílem. Podařilo se mi dálkově vystudovat vysokou školu a jsem na sebe patřičně hrdá. Viki chodí do 7.třídy, navštěvuje kroužek juda. Je nám fajn. Je moc dobře, že tento projekt vznikl. Domnívám se, že na samoživitele není brán zřetel a pozapomíná se na ně (na nás). I proto jsem se rozhodla připojit a být nápomocná jako delegátka Fandi mámám.”

Kateřina Koucká_delegátka

Kateřina Koucká – delegátka pro Jihomoravský kraj:

“Jsem šest let rozvedená a sama se dvěma dcerami. Proto vím, jak to mají maminky samoživitelky těžké. Díky projektu Fandi mámám nám byla poskytnuta velká pomoc. Tehdy jsem sama sobě slíbila, že pokud budu moct, tuto pomoc vrátím. Proto bych byla moc ráda, pokud se mi jako delegátce Fandi mámám podaří pomoct dalším maminkám.”

Lenka Kate Ulrich

Lenka Kate Ulrich – delegátka pro Prahu

“Mám syna Matyáše, který je atypický autista a dceru Gwyneth, která je po mozkové obrně. Samoživitelkou jsem již pět let a nebylo to zrovna jednoduché. Na začátku jsem se musela naučit spoustu věcí zvládat sama, a učím se to do dnes. Snažím se
myslet hlavně na děti, aby nestrádaly a hlavně, aby se jim děti neposmívaly kvůli tomu, že nemají všechny věci, co ostatní. Do projektu Fandi mámám jsem se přihlásila, jelikož jsem potřebovala pomoc a taky jsem chtěla říct svůj příběh, aby se ostatní ženy nebály mluvit o tom, co prožívají nebo prožily. Projekt velmi pomohl mně i dětem. Velké díky patří hlavně všem dárcům. A nyní chci také pomoci. Vím, že to samoživitelky nemají jednoduché, a proto jsem se také rozhodla podpořit projekt Fandi mámám tím, že se stanu delegátkou. Věřím, že dokážeme pomoci tam, kde je to třeba.”

Chcete pomáhat dobré věci?

Stále hledáme dobrovolníky, ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc.