Co nabízíme

You are here:

Co nabízíme a jak pomáháme

Jste samoživitelka, potřebujete pomoc a chcete se stát jednou z našich hrdinek?

Pomůžeme vám překlenout složité životní období, a to hned několika způsoby:

Materiální pomoc

Zprostředkujeme pro vás a vaše děti materiální pomoc, např. novou aktovku do školy, sportovní vybavení, potraviny, drogerii, dětskou výživu, zájmový kroužek, nábytek, spotřebiče a další.

Dlouhodobý dárce | dárkyně

Pokud budete mít zájem, budeme se pro vás snažit sehnat dlouhodobého dárce/dárkyni, tzn. někoho, kdo vás bude chtít pravidelně podporovat např. dodáváním oblečení, nákupem potravin, hlídáním dětí, zaplacením zájmových kroužků pro děti, poradenstvím v životních situacích, pravidelným setkáváním apod.

Poradenství | koučink

Nabídneme vám poradenství v různých životních situacích – zdarma můžete využít právní poradnu, sociální poradnu, poradnu při hledání práce, služby koučky pro osobní rozvoj, služby organizace vymáhající alimenty

Výhody od partnerů a spolupracujících společností

Budeme s vámi udržovat pravidelný kontakt a nabízet vám i věci či služby od různých firem a našich partnerů.

Fanděte s námi mámám a podpořte finančně náš projekt

Číslo účtu

281478798/0300

Nejčastější dotazy

Nejprve vás zařadíme do sekce “aktuální příběhy maminek”, kde jsou samoživitelky, které mají aktuální seznam přání. Na této stránce bude váš příběh do chvíle, než se podaří sehnat všechny položky ze seznamu přání. Pak váš příběh přesuneme do sekce “komu jsme pomohli”. I tak vám ale lidé mohou nadále pomáhat, např. nabídkou dlouhodobého dárcovství.

Projekt Fandi mámám funguje na ojedinělém principu dárcovství – zprostředkujeme dárci, který vám bude chtít pomoci, kontakt na vás a vy se s ním již sama domluvíte na podrobnostech darované věci a na předání. Pak od vás budeme už jen požadovat zpětnou vazbu – vyfotit se s darovanými věcmi a napsat nám pár slov k proběhlé pomoci.

Nemáme stanovený žádný časový limit. Pokud správně vyplníte přihlašovací formulář a doložíte všechny potřebné dokumenty, můžete být zařazena do projektu.

Pokud z nějakého důvodu fotografii sebe a svých dětí nemůžete, nebo nechcete zveřejňovat, dejte nám o tom vědět. Je možné vás zařadit do projektu i bez toho. Celý tým Fandi mámám považuje maminky samoživitelky za hrdinky, a proto chceme právě zveřejňováním příběhů s konkrétními tvářemi na toto poukázat. Už nechceme, aby se na samoživitelky koukalo skrz prsty a vy nám s tím můžete pomoci. Ze zkušenosti také víme, že fotografie zvyšuje vždy míru pomoci od dárců, jelikož se s vaším příběhem více ztotožní.

Napište si cokoli, co vám může pomoci ve vaší nelehké situaci. Může se jednat o potraviny, drogerii, kojenecké potřeby, nábytek, spotřebiče, oblečení, hračky, sportovní potřeby, školní pomůcky apod. Můžete si přát i něco pro sebe nebo pro děti, po čem toužíte, ale nemůžete si to dovolit,  např. výlet, knížku, lístky do kina nebo divadla  apod.

Chápeme, že jste ve složité situaci, nicméně náš projekt je určený primárně pro ženy. Je to z toho důvodu, že maminek samoživitelek je mnohem víc a také proto, že se snažíme změnit pohled společnosti na samoživitelky , která se na ně stále dívá skrz prsty. Doporučujeme obrátit se na jiné neziskové organizace, které nabízí program pomoci pro samoživitele a jejich děti jako např. Aperio nebo Patron dětí. Děkujeme za pochopení.

V rámci projektu pomáháme 2 roky.

Blog Fandi mámám

Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

Na webu Žena.cz najdete blog Fandi mámám, ve kterém se s vámi dělíme o postřehy ze života maminek, a to nejen samoživitelek.Je to místo, kde si mámy vzájemně fandí a inspirují se!

Fandi blog
Fandi blog 2