Maminka Kateřina z Velešína

„Na konci měsíce mi nezbyde téměř žádná částka, kterou bych mohla použít na větší výdaje domácnosti.”

Kateřině je 33 let a sama se stará o 3 děti – dvojčata Natálku a Nikolku (8 let) a Martínka (1 rok). Všechny děti má Kateřina s jedním partnerem. Ten však od rodiny odešel, když byl holčičkám jeden rok. Kateřinu její bývalý partner v minulosti i několikrát fyzicky napadl, a to dokonce v přítomnosti dětí. Vše řešila policie. Po několika letech se otec Natálky a Nikolky znovu objevil. Už v té době se ovšem zase objevily konflikty. Přesto se s ním Kateřina občas vídala a z tohoto nestálého vztahu se narodil Martínek, který byl pro Kateřinu velkým překvapením: „Netušila jsem, že jsem těhotná několik týdnů. A pak už bylo pozdě cokoli řešit.“

O Martínkovi Kateřiny bývalý partner neví, nenechala ho zapsat ani do rodného listu. Od té doby se Kateřina s expartnerem nestýká. A on o své děti nejeví zájem, ani se je nesnaží kontaktovat. Alimenty dostává Kateřina občas: „Má platit 1500 Kč na jedno dítě, sem tam něco pošle, ale pravidelně to, co má, rozhodně ne. Dluží už 200 tisíc na jedno dítě.“
Kateřina žije s dětmi v pronajatém bytě o velikosti 2+0, za který platí nájem 6000 Kč. Ze svých příjmů (rodičovského příspěvku, přídavků na děti a příspěvku na bydlení) musí zaplatit nájem, veškerou režii domácnosti, plenky a jídlo. Navíc musí Kateřina splácet každý měsíc dluh, který ji vznikl už před časem za neplacení nájemného. „Na konci měsíce mi nezbyde téměř žádná částka, kterou bych mohla použít na větší výdaje domácnosti,“ zoufá si Kateřina.
V nejhorším období Kateřině pomohla rodina, hlavně maminka, která jí sem tam půjčila peníze, pak také kamarádky a sociální pracovnice. Kateřina by se chtěla co nejdřív vrátit do práce, před narozením Martínka pracovala v prádelně. Problém je ovšem s hlídáním – babička pracuje na směny a sestru má daleko.
V současné době ji navíc trápí výchova dcer, kterým byl po konzultaci se sociální pracovnicí zprostředkován tříměsíční pobyt ve Středisku výchovné péče.
„Přeji si, abych se zase postavila na vlastní nohy, abych zvládala výchovu svých dětí a abych s nimi mohla podniknout třeba výlet, na který jsem je dosud nemohla vzít,“ dodává upřímně Kateřina.

My Kateřině fandíme! 

Pro Maminku Kateřinu jsme sehnali:

• Trvanlivé potraviny
• Umělé mléko Babylove (od jednoho roku)
• Jednorázové pleny – vel. 4 (jakákoli značka)
• Matrace pro holčičky – 92×200 (Kateřina holkám pořídila palandu a teď do ní shání matrace)

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!