Maminka Andrea z Prahy

„Dcery nesou těžce, že mají mámu bez funkční ruky a že jsme odešly od jejich táty. Ale já nemohla jinak.“

Andree je 38 let, má dvě dcery – Adélku (13 let) a Terezku (8 let), se kterými žije v pronajatém bytě 2+1 v Praze, kde společně obývají jeden pokoj, druhý má její maminka. Samoživitelkou je Andrea rok. Z počátku měla šťastné manželství. S mužem se znali od školy, prožívali romantickou lásku. Nakonec od něj ale po čtrnácti letech odešla, protože začal brát drogy, utrácet rodinné peníze, byl nespolehlivý a došlo i na psychické týrání a fyzické napadání. Aby měla rodina kde bydlet a z čeho žít, zadlužila se Andrea ještě v době manželství natolik, že musela vyhlásit osobní bankrot – měsíčně tak splácí částku 6700 Kč a bude ji splácet ještě čtyři a půl roku. Její situace je ještě komplikovanější – Andrea nemá funkční jednu ruku.

Čtyři měsíce po svatbě jí a jejího muže potkala nehoda – když spolu šli po přechodu pro chodce, srazilo je auto. Od té doby proto pobírá invalidní důchod ve výši 10 000 Kč. K tomu dostává přídavky na děti 1200 Kč. Alimenty bývalému muži soud vyměřil na 6000 Kč, ale on splácí částku jen kolem 1000 Kč, někdy pošle jen 500 Kč, někdy vůbec nic, s dcerami se však pravidelně vídá. „Dcery nesou těžce, že mají mámu bez ruky a že jsme odešly od jejich táty. Ale já nemohla jinak,“ dodává Andrea.

Finančně Andree pomáhá maminka, bez ní by se uživila jen těžko. Kvůli jejímu hendikepu a také splácení osobního bankrotu je pro ni složité najít práci. „Dřív jsme měli všechno. Měli jsme kde bydlet, měli jsme auto. Pět let už je to komplikované,“ zoufá si Andrea. Vše ještě víc zhoršil alkohol, kterému Andrea propadla poté, co se jí manželství začalo hroutit. „Prošla jsem odvykací léčbou, ve které stále pokračuji,“ přiznává Andrea a dodává: „Snažím se začít znovu a jinak, ale pořád narážím na nějaké problémy a komplikace. Vím, že jsem dělala chyby, že jsem měla manželství ukončit dřív. Teď už to vím, ale tenkrát mě manžel tak ponižoval, že jsem neměla odvahu toto všechno udělat.“

My Andree fandíme! 

Pro maminku Andreu se nám podařilo sehnat:

• Boty na podzim – vel. 39 (Adélka), vel. 35 (Tereza)
• Botník (může být i použitý)
• Zimní oblečení pro holčičky – bundy, kombinézy, legíny apod. – vel. L (Adélka), vel. 150 (Terezka)
• Nákup trvanlivých potravin –mouky, těstoviny, čaj, káva, kakao, přesnídávky apod.
• Drogerie – prášek na praní, čistící prostředky, kosmetika, sprchové gely apod.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!