Maminka Martina z Hrádku nad Nisou

„Chtěl, abych šla na potrat. To jsem ale nedokázala.“

Martině je 28 let a sama se stará o dvojčátka – dvouleté holčičky Terinku a Aničku. Otec o děti nejeví žádný zájem, přestože s Martinou rodičovství plánoval. “Seznámili jsme se na seznamce a začátky našeho vztahu byly krásné. Byli jsme tak zamilovaní, že jsme si po třech měsících řekli, že se pokusíme o miminko. A ono to hned vyšlo,” vzpomíná Martina na hezké chvilky. “Když mi doktorka řekla, že budu mít dvojčata, byla jsem v šoku. Nedokázala jsem si představit, jak to všechno zvládneme,” přiznává. Ty těžké chvíle Martinu teprve čekaly. Krátce na to se jí vztah začínal rozpadat.

“Jeho city ke mně ochably a dokonce po mě chtěl, abych šla na potrat. Ale to jsem nedokázala, jsem proti potratům,” říká rezolutně Martina. Podporu tehdy nenašla ani u své maminky: “Byla na mě hodně naštvaná, nemluvila se mnou. Chtěla, abych si nechala jedno dítě vzít. Když jsem si uvědomila, jaké velké riziko by to bylo, nepřistoupila jsem na to, a jsem šťastná, že jsem se tak rozhodla.Vůbec toho nelituji, protože mám dvě nádherné a zdravé holčičky.” V mamince nakonec oporu našla, občas jí holčičky pohlídá, něco nakoupí.

Martina teď bydlí s dětmi v pronajatém bytě 1+1 v Hrádku nad Nisou. Měsíčně vydá na domácnost zhruba 11 tisíc. Dostává rodičovský příspěvek 3800 Kč a teď už také alimenty, zhruba osm tisíc korun, o které se ale musela bít – získala je díky tomu, že otec dětí dostal exekuci na plat.

Martina však musí ještě navíc každý měsíc splácet dluhy bance a úvěrové společnosti, což jí dělá dohromady 3000 Kč. Po zaplacení všech povinných výdajů jí příliš peněz nezbývá. ”Snažím se vyjít. Nakupuji hlavně dětem, protože jsou teď nejdůležitější. Sobě si nekoupím nic. Někdy jsem opravdu na dně a chce se mi plakat, ale říkám si, že musím být silná. Už kvůli dětem,” přiznává Martina.

Ráda by si našla i práci, pokud by se jí podařila sehnat pro holčičky školka. Je vystudovaná zdravotní asistentka, chtěla by pracovat ve zdravotnictví, ale pro začátek by brala i jinou práci.

My Martině fandíme! 

Pro maminku Martinu se nám podařilo sehnat:

• Jednorázové plenky – vel.5 (jakákoli značka)
• Čistící prostředky do domácnosti
• Nádobí (talíře a misky)
• Oblečení pro holčičky – vel 92–110 (holčičky milují pejsky, tak může být i s obrázky)
• Oblečení pro Martinu – vel XL a XXL

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!