Maminka Květa ze Semilska

„Dluhy teď ani nesplácím, protože nemám z čeho.”

Květě je 24 let, vychovává dva syny – Maxíka (1,5 roku) a Tobiáška (6 měsíců). Před tím, než se stala maminkou, pracovala jako pomocná kuchařka. Momentálně je v zoufalé situaci, protože nezvládá finančně zajistit svoji rodinu. Do rodinného rozpočtu jí po sečtení mateřské, přídavků na děti, jedněch alimentů a příspěvku na bydlení, přibude měsíčně 10 tisíc korun. Z toho musí poplatit 5 tisíc nájem, tisíc korun poplatky, jídlo, pleny a ostatní věci denní potřeby. Navíc má na krku dluh ve výši 80 tisíc, který ovšem už delší dobu nesplácí, protože nemá z čeho.

Květa se teď proto obrátila na dluhovou poradnu a věří, že jí z této situace pomohou. “Dluhy vznikly kvůli tomu, že jsem neměla na kauci, a tak jsem si vzala půjčku. Poté jsem neměla na splátky, tak jsem si vzala další půjčku a tou jsem splácela tu předešlou. To jsem ale ještě netušila, že to je jak začarovaný kruh,” přiznává upřímně Květa.

Otec Maxíka o svého syna nemá zájem. Květa od něj odešla, protože se nedokázal postarat o rodinu: “Ten někam zmizel a výživné neplatí, už nám dluží 25 tisíc.” Alimenty tak dostává Květa jen na syna Tobiáška, jeho otec jí přispívá 2 tisíce a svého syna pravidelně navštěvuje. Z rozpadu vztahu je jí dodnes smutno: “Tatínek Tobiáška s námi vlastně oficiálně nikdy nebyl, protože nás tajil kvůli své ženě. Asi před třemi měsíci jsme spolu začali žít, ale tím způsobem, že ráno v 5 odjel do práce a vrátil se třeba v 9 večer, přitom v práci končil ve tři odpoledne… Chvilku po Vánocích jsem se dozvěděla, že mě podvádí s jeho ženou, která ale nevěděla, že za námi jezdí. A tak jsme se rozešli.”

Přesto všechno zůstává Květa silná a je mámou, jak se patří: “Děti jsou moje lásky. Maxík je moc šikovný, miluje knížky, rád chodí na procházky a je doma velkým pomocníkem. Tobiášek zatím jen leze, rád si hraje se vším, co svítí a vydává všelijaké zvuky. Bohužel jsem na ně zůstala sama a od té doby jsme na tom, jak se říká „z ruky do huby“. Mám ale úžasnou maminku, která mi občas vypomůže a sestru, která mi dává oblečení na děti.”

My Květě fandíme! 

Pro maminku Květu se nám podařilo sehnat:

• Jednorázové pleny – velikost 4
• Umělé mléko Sunar 2
• Potraviny (běžný nákup, mouka, rýže apod.)
• Příkrmy pro děti (ovocné přesnídávky, kaše, apod.)
• Granule pro psa (Květa má devítiletého vlčáka)

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!