Maminka Jaroslava z Plzně

„Držela jsem malou v náručí, když mi ublížil.”

Jaroslava (24 let) žije se svou roční dcerkou Natálkou v azylovém domě v Plzni, kam se nastěhovala před čtyřmi měsíci. Tehdy se definitivně rozpadl vztah, který měla s otcem své dcerky. Opakovaně ji fyzicky napadal, nakonec ho z bytu vykázala policie. Alimenty otec na dceru platí, přispívá 2800 Kč, Jaroslava k tomu pobírá rodičovský příspěvek 7100 Kč, žádné jiné dávky nedostává. Z necelých deseti tisíc měsíčně musí zaplatit pět tisíc nájem, za zbytek nakupuje jídlo, plenky a ostatní potřeby do domácnosti.

Příběh Jaroslavy začal romantickou láskou. S tatínkem Natálky se seznámila na seznamce, hned si padli do oka a zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že Jaroslavu v novém vztahu potká nepříjemná zkušenost. „Za čas jsme se začali hádat kvůli prkotinám. Pak jsem zjistila, že má diagnostikovanou obsedantně kompulzivní poruchu. Nicméně jsme se nastěhovali k jeho matce. Společné soužití ale nedělalo dobrotu, a tak jsem odešla,“ vypráví Jaroslava. Po půlroční pauze však přítele vzala na milost a vrátila se k němu. Krátce na to otěhotněla. A opět začaly hádky kvůli maličkostem: „Přítel byl hodně ovlivnitelný kamarády. Ti mu tvrdili, že dítě, které čekám, není jeho. Posílal mě dokonce na potrat. Díky bohu jsem na něj nešla.“ Nakonec hádky vyústily ve fyzické napadení. „Držela jsem malou v náručí, když mi ublížil. Z bytu ho vyvedla policie, já tehdy přespala u kamarádky. Druhý den se vrátil domů a hned na mě znovu zaútočil, chytil mě pod krkem. Utekla jsem k sousedce, zavolala policii. Pak měl na čas zakázané se s námi stýkat,“ vzpomíná Jaroslava na nedávné nepříjemné zážitky.

Soud vyměřil otci Natálky alimenty, které řádně splácí. S dcerkou se pravidelně vídá, navštěvuje ji zhruba jednou za týden. A s Jaroslavou momentálně poměrně dobře vychází: „Teď jsme v pohodě. To, že mě fyzicky napadl, bylo zřejmě způsobené tím, že vysadil antidepresiva, která kvůli nemoci musí brát. Ale už se k němu nevrátím. S nasilníkem se žít nedá. Uhodil jednou, uhodí podruhé,“ říká Jaroslava rozhodně.

Jaroslava je vyučená v oboru kuchař/číšník, před nástupem na mateřskou pracovala v automobilovém průmyslu. Nyní to nemá lehké. Sama trpí epilepsií, na kterou bude do konce života brát léky. Snaží se sehant si nové bydlení a osamostatnit se. Brala by malý byteček, garsonku nebo 1+kk, za který by platila 6000 Kč, včetně poplatků.

My Jaroslavě fandíme! 

Pro maminku Jaroslavu se nám podařilo sehnat:

• Jednorázové plenky vel. 4 nebo 4+ (značka Tesco sovičky nebo Albert Šmoulíci)
• Dětské hygienické potřeby (sprchový gel, šampón, olejíček, krém…)
• Vlhčené ubrousky
• Jídelní židlička pro Natálku
• Oblečení pro Jaroslavu – Mikina (vel. 46), džíny (vel. 48), bunda (vel. 46–48)

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!