Maminka Pavla z Dahelčic

„Ukradl vše, co šlo. Dokonce vybral i naspořené peníze pro dceru.”

Pavla pracuje jako asistentka pedagoga ve speciální škole a sama vychovává svoji devítiletou dceru Viktorii. S jejím tatínkem se seznámila na brigádě, když jí bylo kolem 28 let.“Všechno se seběhlo velice rychle – náhlé vzplanutí – těhotenství – svatba,“ říká o svém vztahu Pavla. Po narození malé Viktorie ale začaly v manželství vznikat problémy. „Manžel neustále vybíral veškeré peníze z účtu. Kolikrát jsem neměla ani na plenky. Když byl dceři rok, řekla jsem „STOP“, takto to dál nejde a vyhodila jsem ho. Mezi tím mi ještě ukradl vše, co šlo, dokonce vybral i naspořené peníze pro dceru,“ popisuje Pavla rozchod s manželem.

Otec nejeví zájem

Po rozvodu se otec s roční dcerkou chvíli vídal, pak ale nastala velmi dlouhá odmlka. Celých sedm let Viktorie svého tátu neviděla, nejevil o ni zájem. Znovu se totiž oženil, narodil se mu syn a dcerku úplně vytěsnil ze svého života. „Viděla ho až tento rok asi třikrát, ale nakonec se odmlčel znovu. To nese dcera velice těžce, dokonce i mnohokrát plakala, moc by si přála „normálního“ tátu. Vlastního tátu už ani vidět nechce – bojí se dalšího zklamání,“ dodává smutně Pavla, která k mužům ztratila důvěru.“ Myslím, že se máme s dcerou fajn a i když nám bývá občas smutno, umíme si spolu užít hezkých chvil,“ říká samoživitelka Pavla.

Dluh na alimentech 160 000 Kč

Odejít od manžela pro ni ale nebylo jednoduché rozhodnutí, přeci jen si byla vědoma toho, že na dceru zůstane sama a bude ji muset uživit jen z mateřské. Pomoc ale našla u svých rodičů, u kterých teď s dcerkou bydlí.“ Bylo to dost těžké, ale s pomocí a podporou mých rodičů jsem to zvládla. Když je potřeba, tak rodiče finančně pomohou, ale většinou formou půjčky a splácím jim to,“ vysvětluje Pavla. Otec na Viktorku alimenty momentálně platí, ale přes to na výživném dluží už 160 000 Kč. Pavla se ale obrátila na exekutory a snad se podaří dluh získat.

Pavla všem maminkám, které se ocitly ve stejné životní situaci, vzkazuje: “Nevzdávejte to a jděte si za svým. I když ten začátek nebude lehký. Hlavně se tomu nepoddávat a nehroutit se! Hlavu vzhůru a bojujte! Uvidíte, že to stojí za to. Dá se to zvládnout :-).”

My Pavle fandíme! 

Pro maminku Pavlu se nám podařilo sehnat:

• Dětské brusle na led vel. 36
• Dětská bílá komoda na prádlo
• Kroužek hraní na kytaru pro malou Viky
• Lístky do ND na představení Labutí jezero (velký sen maminky i dcerky)

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!